SEAT-forum.cz hlavni logo
Právě je pátek 27.duben 2018 01:12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 66 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 1.8 T .Špatné turbo.
PříspěvekNapsal: pátek 8.duben 2016 13:24 
SEATí dospělák
SEATí dospělák

Pohlaví: Muž
Auto: černé
Nečetl jsem celý téma ale paliový čerpadlo v nádrží si měnil ? ono totiž když je špatný tak muže nadělat pěknou paseku protože máš nizkej tlak paliva, např škubání špatný teplý i studený starty atd..
u starýho toleda se mi do nádrže nějak dostaly 2 malý klacíky dostaly se pod čerpadlo takže nemohlo násat tolik benzínu kolik potřebovalo, a na chování auta to byl znát auto poškubávalo a špatně startovalo sice vždycky chytlo ale musel jsi např dlouho točit atd. Po vyndání čerpadla a vyčištění nádrže všechny problémy ustaly a jezdilo to zase jako předtím, byl v tom motor 1,6 74kw.

Současnost:
Ford Mondeo BWY 1.8 92Kw

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pátek 8.duben 2016 19:32 
SEATí batole
SEATí batole

Auto: Leon 1M 1.8t
Já si třeba nemyslím že by to byl nějak špatný motor ale nedej bože že se na něm něco začne sr*t.Vyhodit to fakt nemůžu po tom kolik mě to už stálo peněz,navíc čekají mě ještě nemalé opravy jako setrvák,možná zase převodovka a do budoucna zadní náprava.Čerpadlo mám nové,i když ani to staré nebylo špatné,hadičky pod sáním jsem prošel všechny a až na pár podtlakových jsem vše vyměnil..Jediné co se mi moc nezdálo je ten bílý ventilek,myslím že jsem tu někde dával foto,ten jde pravděpodobně koupit jen s tím "sacím čerpadlem a hadičkama" které jsem taky kupoval ale k tomu jsem ho nedostal..Chci ještě natlakovat sání i s tou částí před turbem,protože na výstupu turba kde je napojená hadice se objevuje mastnota.Jestli nic nenajdu tak bude muset asi turbo ven,při startu to u motoru celkem smrdí tak možná bude někde fouklé těsnění u svodu ale tohle nechám na konec,protože doma zvedák nemám.Se startama problém nemám,občas něco zarachotí,řetěz nebo možná setrvák ale tohle udělá jen když při startu vyletí otáčky výše..

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pondělí 11.duben 2016 23:39 
SEATí nemluvně
SEATí nemluvně

A mas plnou nadrz? Tohle auto kdyz zabralo tak se benzin pry nedostal do cerpadla :-) rikali servismani ze proto to skube. Ale to muselo byt fakt na dne v nadrzi.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úterý 12.duben 2016 05:51 
SEATí batole
SEATí batole

Na rezervu nejezdím,takže by tam mělo být pořád dost benzínu a dělá to i když mám plnou..

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úterý 12.duben 2016 18:04 
SEATí školák
SEATí školák

Auto: AUQ
ajda píše:
A mas plnou nadrz? Tohle auto kdyz zabralo tak se benzin pry nedostal do cerpadla :-) rikali servismani ze proto to skube. Ale to muselo byt fakt na dne v nadrzi.

Se směješ, ale todle je fakt... stačí mít tak dojezd kolem 70km, na dálnici full gas a po půl minutě škub škub a musel sem zvolnit :D

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: 1.8 T .Špatné turbo.
PříspěvekNapsal: sobota 16.duben 2016 19:23 
SEATí nemluvně
SEATí nemluvně

No tak jasny ale s > 1/3 nadrze to nedela, fyzikalne vylouceno :-)

ten motor mel milion problemu, ale pomer vykon/objem/charakteristika byl fantasticky... Prusvih je, ze malokomu mimo asi v audi (tam davali premiovou kvalitu) ty motory, po vyladeni/zvyseni vykonu (coz bylo extremne slozite to dobre naladit) slapaly bezvadne a casto ani (zanovni) seriovka se neobesla bez problemu

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pondělí 9.květen 2016 02:06 
SEATí nemluvně
SEATí nemluvně

Auto: Toledo 1M, Cupra R
Cuus. Nechci zakladat novy topic, tak pisu sem. Mam leona s motorem BAM 165 kw, a chtel jsem se zeptat kde by mi zrepasovali turbo a za jakou cenu. Ted sice slape jak hodinky, ale zjistil jsem, ze jsem mel pul roku odpojeny dobehovy cerpadlo. Sice sem ho nechal po sviznejsi jizde dochladnout (min 5 minut, podle stylu jizdy) jinak k tomuto topicu, jsem rad, ze jsem nekoupil verzi s turbem 132kw - nema kovany casti motoru jako 165kw a dalsi dulezity veci :), treba to dobehovy cerpadlo ..

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pátek 24.červen 2016 19:00 
SEATí batole
SEATí batole

Tak turbo vyměněno a dělá to pořád..Svody byly povolené a těsnění na svodech profouknuté,turbo popraskané všude kde se dalo,lopatky ohnuté,baňka netěsnila když jsem to všechno viděl tak jsem si říkal že to je na 99% tím a ono prd.. Vždycky když se tomu nechce třeba jako teď tak je motor hlučnější,navíc mi i příjde že má pedál 2 polohy,první poloha akcelerace na h**** a druhá poloha je cítit nějaký zátah .Začínám se obávat jestli se na to vůbec někdy příjde,nevíte někdo o někom kdo tyhle motory dělá a dokázal by si s tím poradit?,protože začínám být bezradný..

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sobota 25.červen 2016 22:01 
SEATí školák
SEATí školák

Auto: koncern :)
Zdar vsichni,nebudu rozepisovat,ale resim uz 3 tyden nemlich to same. Nedava mi to smysl,po odpojeni,podotykam nove originalni vahy,se problem ztrati,tahne linearne bez omezeni tlaku a skubani az do omezovace. Tlaci 0,8 baru a drzi. Po zapojeni vahy to dela vse co bylo psano par stranek zpet. Tohle mi neda spat :think:

Obrázek

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sobota 30.červenec 2016 23:34 
SEATí batole
SEATí batole

Pořád nevyřešeno,už se mi nechce nic kupovat a radši začnu utrácet za diagnostiku,nevíte někdo o válcové zkušebně s diagnostikou v okolí Ostravy?Popř. o nějaké diagnostice kde používají osciloskop ?Už mě to nebaví a rád to předám někomu kdo se v tom líp vyzná a pohraje si s tím..Krom toho poškubávání je to pořád náladové,vždy když udělám nastavení klapky tak to celkem pěkně reaguje na plyn ale nevydrží to tak pořád..Dnes jsem jí měl rozebranou a na potenciometru jsou vidět vyleštěné dráhy ale nevím jestli je to ještě ok nebo ko :)..Turbo pořád tlačí moc,dnes chvílema požadovaný tlak 1.3 baru,jinak normálně tlačí 1 bar..Ve vagu na kanále 032 Idle 0,4 , Run -7.0 ,jestli jsem to dobře pochopil tak za jízdy mám bohatou směs?Občas jedu stejnou trasu s rozdílem průměrné spotřeby 1,5 litru, 10 km dlouhou trasu občas jedu za 6,5 litru ale je poznat že se tomu vůbec nechce,žádný tah ani z kopce :) ..

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: neděle 31.červenec 2016 13:06 
SEATí školák
SEATí školák

Auto: koncern :)
Takze ja mam problem vyreseny a svete div se,po vsech tech peripetiich diagnostikach a rozebirani vseho,jse vratil filtrbox s obyc.filtrem misto sportovni hrusky a veskere problemy se skubanim ve vysokych rychlostech a s omezovanim vykonu,padanim do nouze,byl vyresen,dokonce zmizely hlasky lambda sond. Jednou chudy,pak dvakrat bohaty atd,vse je pryc. Auto leti neuveritelne,jedinna chybova hlaska jednou za cas,je mala ucinnost katalizatoru,coz je logicke pri jejich absenci :whistle: vyresil jsem to opacnym zpusobem,tedy postupnym navracenim se k seriovemu stavu motoru

Obrázek

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: neděle 31.červenec 2016 21:03 
SEATí batole
SEATí batole

Co bych za to dal abych měl v autě hrušku a vyřešilo by to můj problém :)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: středa 3.srpen 2016 21:14 
SEATí batole
SEATí batole

Po tom vyčištění a nastavení klapky to začalo nějak víc haprovat :) Už dřív jsem si všiml že po vyřazení rychlosti ještě nějakou chvíli se drží vyšší spotřeba.Teď to drží déle občas se i trochu zvednou otáčky,hlavně je to i na motoru slyšet že dostává bohatou směs.Navíc vyhozeny zase chyby 17705 pokles tlaku ... 17844 přiz.směsi. systém příliš chudý..Na vagu v měřených hodnotách ,skupina 000 v 5tém poli je škrtící klapka na volnoběh tam mám 0 podle příručky menší číslo než 1 není možné..Fakt už nevím kde mám tu netěsnost hledat,zkoušel už někdo tlakovat sání až do válců ?Vím že to není nejlepší varianta ale je to jediná možnost jak otestovat ty podtlakové krámy pod sáním..Klapka se mi moc nelíbí ale dokud nebudu mít 100% jistotu že je KO tak nechci kupovat novou,aspoň prozatím,stejně mě to nejspíš časem zlomí a budu nakupovat jak blázen :)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtvrtek 11.srpen 2016 19:14 
SEATí batole
SEATí batole

Nechci to zakřiknout ale vypadá to že můj problém vyřešila škrtící klapka,akorát teď mám vysokou spotřebu :) a pořád po vyřazení rychlosti se chvíli drží vyšší spotřeba ale otáčky jsou ok..Nechám to chvíli tak a uvidím jestli to nepřestane,jen se mi pořád nelíbí kolik fouká to turbo,požadovaný je i okolo 1 až 1.2 baru a přefukuje až na 1.4 tak nevím jestli je to normální u série ale nerad bych zničil to nové turbo..

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pátek 12.srpen 2016 19:25 
SEATí batole
SEATí batole

Po 100 ujetých km moje nadšení zase opadlo.V tahu to pořád dělá bordel a ve vyšších rychlostech se tomu moc nechce..Při sešlápnutí plynu to někdy pěkně zatáhne a někdy se koná zrychlení jak s 1.2 htp..Navíc jsem si dneska všiml že se mi to v koloně přehřívá i když běží ventilátor a to může nejspíš znamenat jen jednu věc..

Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 66 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]