SEAT-forum.cz hlavni logo
Právě je pondělí 23.duben 2018 15:32

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jak správně prodat auto?
PříspěvekNapsal: sobota 8.srpen 2015 11:09 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

Pohlaví: Muž
Auto: IBIZA 6J5 1.4 63kw 2009
Zdravím všechny. Dostal jsem se do situace, že chci prodat moje auto. Ale popravdě nevím jak přesně postupovat, mohl by mi někdo napsat co a jak mám udělat po podpisu smlouvy? Mockrát děkuji za odpovědi. Auto chci prodat přímo někomu, nechci to dávat do autobazaru.

EDIT: Pokud to chápu dobře, tak po podpisu smlouvy musí do 10 dnů proběhnout převod na nového majitele (jinak mě hrozí pokuta až 50 000 kč). S tím že musíme na úřad oba dva (popřípadě s ověřenou plnou mocí), a nový majitel bude mít už auto pojištěné na sebe a bude mít u sebe papír z evidenční kontroly, aby jsme to mohly doložit na úřadu?

EDIT2: Můžu tedy po podpisu smlouvy dát auto novému majiteli? A pak se s ním musím domluvit na nějaký den, aby jsme zašli na úřad? Dá se nějak ve smlouvě chránit, abych se vyhl pokutě 50 000Kč, tím myslím, že by mi kupující zaplatil tu částku v případě, že on by se nedostavil a byl by neochotný zajít na úřad?

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Jak správně prodat auto?
PříspěvekNapsal: sobota 8.srpen 2015 11:54 
SEATí batole
SEATí batole

Auto: traktor.....
nejjednosdušší bude si vzít dovolenou a naplánovat si prodej a přehlášení na úřední den 8) tím se vyhneš problemum se špekulantama.....

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sobota 8.srpen 2015 12:00 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

Auto: IBIZA 6J5 1.4 63kw 2009
No to jsem si už taky říkal, v odpoledních hodinách by to asi nešlo :D Udělám to asi tak, že nový majitel si auto prohlídne atd. a když bude rozhodnutý, že ho chce, tak se s ním domluvím na nějaký den a ten den až podepíšeme smlouvu a vše vyřídíme.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pondělí 10.srpen 2015 13:55 
SEATí předškolák
SEATí předškolák

Auto: Leon
Nehledej v tom nic tak hrozného ;)
Když najdeš kupce, měj připravenou s kupní smlouvou i plnou moc (najdeš jí na internetu) se kterou dojdete třeba na poštu, kde jí úředně ověří (tvůj i kupce podpis a iniciály). Potom spolu dojedete na stanici technický kontroly, kde se musí provést evidenčka na jméno kupujícího.
Potom budeš mít v ruce podepsanou kupní smlouvu, peníze, plnou moc, techničáky, zelenou kartu a vytouženej papír z evidenčky.
Necháš ho odjet s kupní smlouvou a kopií VTP. Na tobě bude dojít na dopravko odhlásit auto (vezmeš oba techničáky, originál zelený karty, papír z evidenčky, kupní smlouvu a plnou moc) a přihlásíš auto na jméno kupujícího - zpět dostaneš techničáky už s jménem toho kupce. Na odhlášení/přihlášení, máš jak už víš 10 prac. dní.
Poslední věc co uděláš je, že dáš techničáky do obálky a pošleš je kupci (nebo jak se domluvíte..) a zrušíš svoje povinný ručení.

Ať se rozhodneš pro tuhle variantu nebo i tu horší (bez plný moci, všude bude muset z tebou), vždycky je potřeba evidenčka. Takže zapoměň na to, že prodáš auto večer, kdy je všude zavřeno.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sobota 15.srpen 2015 21:44 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

bud ti dá plnou moc novou pojistku kterou bude mýt na sebe a myslím i evidenční kontrolu a ty mu to přepíšeš pak pošleš nebo mužete jít společně

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sobota 15.srpen 2015 21:46 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

[quote="Michal Plecháček"]bud ti dá plnou moc novou pojistku kterou bude mýt na sebe a myslím i evidenční kontrolu a ty mu to přepíšeš pak pošleš nebo mužete jít společně .Pozor auto neodphlásíš ale přehlásíš auto nemuže být bez majitele.

Odpovědět s citací  

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]