SEAT-forum.cz hlavni logo
Právě je středa 13.prosinec 2017 15:09

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Dokódování
PříspěvekNapsal: čtvrtek 29.červen 2017 16:38 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

Pohlaví: Muž
smoldik píše:
Drastysi chapu to spravne, ze u faceliftovane verze je v zakladu uz prisvecovani do zatacek a zadni sviceni svetel? I to sklapeni zrcatek je uz v zakladu?

Prave jsem sel kolem modreho Leonu ST FR a puka mi z toho srdce, jak je na tech 18" kolech a se sportovnima naraznikama krasnej.

Ale rozum velí Xcellence, nižší cena a hlavně bohatší výbava v základu (kessy, convenience, sound system).

Ale už je definitivně rozhodnuto. V červenci jedeme do Thajska a hned jak se vrátím, tak si poběžím pro nějakou skladovku. :-)

Takže ze začátku srpna přibude nový člen. :-) K vidění nejčastěji na trase Šumperk-Olomouc. :-)

Zrcátka ti musí někdo nakodovat. Jinak zbytek je uz funkční u facu. U Excellence je i sound v ceně? To se mi moc nezdá. mělo by to být jen kessy a convenience. Jinak všechny 3 prvky výbavy mam v FR a celkem spokojenost. Pokud si ale zvyklý na kvalitní dodělávaný sub, tak se na sound vyprdni a nech si udělat v autohifi. Mě těn jejich stačí...mám rád, když basy dokreslují hudbu, tak jak byla nahrána, ale moc výkoný sub to není. Convinience považuju za nutnost už od předešlého vozu :) A ano FR s černýma kolama a výrazným lakem je k sežřání (ukroucení krků kolem jdoucích) :)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtvrtek 29.červen 2017 16:41 
SEATí batole
SEATí batole

U Excellence je Sound v paketu,taky po nem pokukuju. :x

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pátek 30.červen 2017 07:55 
SEATí batole
SEATí batole

rozhodne SSS doporucuji(u FR priplatek 7200 takze zadna hruza), jak pise SHooTER, neni to zadna pecka, ale hraje to pekne, svara, ktery je na tohle citlivejsi nez Ja, tak tvrdi, ze to hraje lepe nez Canton ze škodovek ...

Paket Convenience taky doporucuji, za tech 3100 je to za hubicku ;-)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pátek 30.červen 2017 22:34 
SEATí batole
SEATí batole

Zkoušel někdo dokódovat čtení dopravních značek (za předpokladu že máte Line Assist, ale ne navi + samotný paket pro čtení)?
Taky jsem teď narazil na video, kde má na Leonu RTA (hlídání při couvání z parkovacího místa), což nevím, jak udělal, když Leon nemá vzadu radary :roll:
https://www.youtube.com/watch?v=l9Y3tsNTk48

EDIT: Aha, tak to RTA vypadá na nějakou custom dodělávku + napojení na infotaiment. https://www.youtube.com/watch?v=W10qYSblfR0

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sobota 5.srpen 2017 22:55 
SEATí batole
SEATí batole

Auto: Leon FR-5F
Nazdar :-) ... Je tu někdo s OBDeleven z okolí Zlína? Jsem od Hradiště.. Chtěl bych to protoceni rucicek :-) Diky, Zdenek

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úterý 8.srpen 2017 12:19 
SEATí batole
SEATí batole

Auto: Toledo III 1.9TDI
Neuměl, nebo nevěděl by někdo postup jak nakodovat, aby se při odemčení auta rosvítil led pásek, viz video?

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úterý 8.srpen 2017 22:40 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

Auto: Leon ST Style 1.4 TSI, 92kW, MY2016
Ahoj, je tu někdo z okolí Chomutova s OBDEleven, kdo by zapůjčil nebo uměl dokódovat svícení zadních světel při denním svícení a sklápění zrcátek po zamknutí auta?

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sobota 12.srpen 2017 21:04 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

Tak dneska uspesne nakodovano nekolik veci na Leon FR facelift, MR 2017 s kessy. Vse pomoci OBDeleven PRO.

- vypnutí Start/stop systemu (zmenou mezniho napeti ze 6,7 V na 12 V). Prodejce i podpora OBD tvrdili, ze nelze - spletli se ;-)
- odblok Mirrorlinku za jizdy (funguje skvěle, bez výpadků - používám jako vzdálenou plochu telefonu (Sony Xperia Z3+))
- sklopeni zrcatek ihned po zamceni (jde i pro kessy)
- vypnuti alarmu pri zapnutem zapalovani a otevrenych dverich
- vypnuti alarmu pri nezapnutych bezp. pasech
- zobrazeni otacek ventilatoru klimy pri rezimu "Auto"
- prisvicovani mlhovkama - zvysen limit na 60 km/h
- Lap Timer
- udaj (priblizny) o dotankování paliva v litrech
- vypnuti ostriku svetel
- nastaveni senzoru svetel na nejmensi citlivost
- vypnuti DRL pri zatazene rucce
- nastaveni ucinnosti XDS
- zobrazeni vyvojoveho menu na radiu (tim jsem si nicim nepomohl - nedalo se nic nastavit)
- automaticke zamknuti po vzdaleni se od vozu a zavrenych dverich ((pouze kessy) okamzite jsem deaktivoval - pro me nepotrebne)

Nektere veci jsou placene (napr. odblok Mirrolinku je za 100 kreditů. Cena 1 kreditu je 2 az 5 Kc, podle toho, kolik jich koupite.), nekteré jdou nastavit jen pomocí PRO verze (ty, kde je potreba dlouhe kodovani). U vetsiny si ale vystacite jen se zakladem a nejakymi kredity. Celkem jsem spotreboval 140 kreditu.

Cteni dopravnich znacek se mi nepodarilo...ani pomoci kodovani, ani pomoci placene aplikace. Mam kameru, NAVI nemam. Kde je problem netusim.

Zaruku mam 5-ti letou, ale sel jsem do toho. Automobilka by pry musela dokazat primou souvislost mezi provedenym nastavenim a pripadnym poskozenim.

Nejake videonavody (sice spanelsky, ale google prekladac si s tim poradil. Plus pod videem vse popsano krok za krokem), z kterych jsem cerpal jsou zde:
https://www.youtube.com/watch?v=dhOvaeEqkVw

Naposledy upravil SeatLeonFRko dne sobota 19.srpen 2017 06:44, celkově upraveno 1

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: neděle 13.srpen 2017 18:00 
SEATí batole
SEATí batole

k cemu je ten odblok mirrorlinku? A pro jakou appku?

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pondělí 14.srpen 2017 16:40 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

Pokud neni Mirrorlink (ML) odblokovanej, tak na nem za jizdy muzes spustit jen certifikovane aplikace. Po odbloku si za jizdy spustis jakoukoliv aplikaci, kterou na telefonu mas. Delal jsem to hlavne kvuli Navigon navigaci. Ale jak jsem psal, asi to moc vyuzivat nebudu - pripojeni je pomerne nestabilní.

OPRAVUJI: ač se to při prvních pokusech jevilo jako nestabilní, tak při provozu naostro to šlape perfektně, okamžitě a bez výpadků. Jen to neumí přenášet zvuk z navi, takže musíte častěji sledovat obraz (šlo by to třeba přes bluetooth, ale pak si zas nepustíte hudbu, rádio...).
Akorát, když mám přes ML puštěnou navi (jiné aplikace jsem dlouhodobě nezkoušel), tak se telefon nestíhá nabíjet a pomalu se vybíjí. Takže na známých nebo dlouhých úsecích jsem se odpojoval,aby se telefon stihnul dobít. Každopádně mám na mysli cesty kolem tisíce km. Na výlety po republice to bude v pohodě.
V Alze (jinde jsem ho nesehnal) jsem koupil 13cm USB kabel "CONNECT IT", takže telefon mám v příhrádce pod rádiem, a nikde mi nepřekáží dlouhej kabel. GPS tu má taky dobrej signál, chytá se bez problémů. Občas se stane,že při připojení k ML se displej telefonu nevypne hned a svítí třeba 10 min. Zkoušel jsem všelijaká nastavení, ale žije si to svým životem. Mám Sony Xperia Z3+, u jiných to třeba bude fungovat bez problémů.

Ve výsledku to ale stálo za to ;-)!

Naposledy upravil SeatLeonFRko dne sobota 23.září 2017 11:05, celkově upraveno 2

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtvrtek 21.září 2017 15:13 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

Má tu někdo OBDeleven Pro z Brna nebo Olomoucka? Díky za info.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtvrtek 21.září 2017 21:39 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

cupra píše:
Má tu někdo OBDeleven Pro z Brna nebo Olomoucka? Díky za info.
olomoucko, ale zrovna me nefunguje, nemuzu se pripojit po zmene telefonu. mam verzi pro.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pátek 22.září 2017 07:07 
SEATí batole
SEATí batole

Auto: Leon FR-5F
Stačí koupit jen ten OBDeleven device - https://obdeleven.com/en/home/10-49-obd ... ction_ring nebo i ten PRO pack - https://obdeleven.com/en/home/11-pro-pack.html ? .. Jde mi jen o dokodovani veci :-) ... Diky za radu.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pátek 22.září 2017 20:42 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

Záleží na tom, co přesně chceš dokódovat...jestli se nepletu, tak s PRO verzí máš navíc jen možnost dlouhého kódování...ale myslím, že na většinu věcí ti bude stačit základní verze...případně, spoustu často požadovaných nastavení můžeš jednoduše nakódovat pomocí placených aplikací (taky se základní verzí)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úterý 26.září 2017 18:56 
SEATí dospělák
SEATí dospělák

Auto: Toledo 1M 1,9TDi 81kW
pr*el je, že když jsem to zkoušel tak všechny věcí vyřešíš ve VCDS přes adaptaci a ještě miliardu dalších přes kódování. Když objednáš kabel z číny za 16€ tak jsi na tom daleko líp

Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]