SEAT-forum.cz hlavni logo
Právě je úterý 23.leden 2018 05:46

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Leon FR vs. Xcellence
PříspěvekNapsal: sobota 15.duben 2017 15:21 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

Pohlaví: Muž
Ahoj,

zvažuju nákup nového auta. Dlouho jsem byl rozhodnutý pro Mégana, ale musím říct, že mě Leon po faceliftu naprosto dostal.

Pokud to bude Leon, tak velice pravděpodobně varianta Xcellence. A to proto, že s tím akčním paketem má už v ceně i Convenience a Kessy, což je u FR verze i s paketem za příplatek. FR s Convenience a Kessy mi vychází o 27 tis. Kč dražší.

Přesto jsou všude na netu samé recenze FR verze a Xcellence všichni ignorují.

Uniká mi něco, v čem je FR verze lepší než Xcellence? Proč všichni upřednostňují FR?

Je to kvůli sportovnějšímu podvozku a vzhledu, nebo je v tom i něco víc, co mi uniká?

Osobně preferuju Xcellence, protože mi vyhovuje elegantnější vzhled více jak ten sportovní.

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Leon FR vs. Xcellence
PříspěvekNapsal: sobota 15.duben 2017 16:03 
SEATí batole
SEATí batole

Ahoj, Ja mam FRko po FL od konce března a dle me je to jak pises, jde o rozdil ve sportovnim vzhledu a urcite vybave....tyhle dva stupne lezi na stejne urovne, ale FR je vice sportovne ladeny, jiny volant, barva v interieru, 18"kola a sport podvozek...

Odesláno z mého SM-G920F pomocí Tapatalk

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sobota 15.duben 2017 16:42 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

Jestli neupřednostňuješ sportovní vzhled, pak jdi do Xcellence 8)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sobota 15.duben 2017 17:59 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

Tak to jsem si oddychl. Bál jsem se, jestli FR nemá třeba už v základu víceprvkovou zadní nápravu, ale předpokládám, že je to jen výsada 1.8 tsi, je to tak?

Četl jsem tu na fóru taky nějakou spekulaci, že ve 2. nebo 3. čtvrtletí má Leon dostat nový motor 1.5 tsi evo. Nevíte, jestli k tomu nejsou nějaké nové informace?

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sobota 15.duben 2017 19:40 
SEATí batole
SEATí batole

Viceprvek je i u FR od 1.8, i proto jsem prave tenhle motor bral...

Ja slysel, ze v druhe polovine roku ma byt 2.0tsi misto 1.8, o 1.5 nevim, ale rekl bych, ze bud do konce roku nebo zacatkem pristiho nahradi 1.4

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: neděle 16.duben 2017 11:11 
SEATí batole
SEATí batole

Auto: Altea
Zdarec. Taky premyslim o Xcellence, komfortnejsi podvozek a elegance 8) FRko ma kazdy :smile: Ale jeste rok pockam, az se objevi na prodej predvadecky, pak si pro jednu zajedu, na novy nemam :think:

Jinak ta 1,5 nahradi v Evrope 1,4 (vcetne TGI, taky bude s 1,5 mel by mit 3 nadrze na plyn a konecne se obrati pomer dojezdu beno vs plyn) Zatim ale motory v koncernu nejsou, velky nedostatek :nono:

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: neděle 16.duben 2017 11:13 
SEATí školák
SEATí školák

smoldik píše:
Tak to jsem si oddychl. Bál jsem se, jestli FR nemá třeba už v základu víceprvkovou zadní nápravu, ale předpokládám, že je to jen výsada 1.8 tsi, je to tak?

Četl jsem tu na fóru taky nějakou spekulaci, že ve 2. nebo 3. čtvrtletí má Leon dostat nový motor 1.5 tsi evo. Nevíte, jestli k tomu nejsou nějaké nové informace?
Xcellence som videl nazivo a okrem par detailov,je to auto podla mojho nazoru skaredsie. Obycajne narazniky a "luxusnejsie" kola ci interier mne osobne nevycarili taky usmev na tvari ako FR vacsie kola a sportove narazniky.
Co sa tyka motora 1.5 tsi som cital o vyjadreniach VW nu,ze seat tento motor mat nebude. Tazko povedat ale co prinesu tie nove eco normy tento rok,kde bude DPF aj u benzinu. Asi budu musiet dat ten motor aj leonu.
K naprave multilink na leone: jazdil som leona aj bez nej aj s nou. Mozem zhrnut par detailov. Pri multilink na tdi sa auto chova na zadnu napravu jemne nervoznejsie a citlivejsie ako napriklad pri verzii s pevnou H napravou a motorom 1.4 tsi 150. No uz ovela lepsie ako pri starsej naprave na leone 1P,kde auto na kazdej jame ci nerovnosti doslova klesalo vzadu na danej strane . Pri leone 5F to uz tak nieje a tato naprava dopomaha pri extreme aj v zakrutach ,co je citelne pri mysickach ci kratkych klopenych zakrutach,kde sa auto doslova opre a vykruzi zakrutu. Tento efekt kruzenia zakruty ja zavysli od naklonenia sa vozu,cim sa viac nakloni,tym lepsie zaboci . Klasika naprava je pevnejsia a stabilnejsia na nerovnej ceste zase a auto neposobi tak citlivo na volant.
Zaver ,obe napravy maju svoje caro. Este dodam ,ze nejde len o multilink pri kupe silnejsieho vozu,ale aj predna naprava ma zmeny a to: auto ma silnejsie a hrubsie tlmice (nie 50mm ale 55mm) a tiez ma auto hlinikove otoce (vec,co drzi poloos,naboj,capy a tlmic) ,tiez auta co maju multilink (1.8 tsi 2.0tdi 184) a tieto hlinikove otoce,maju v serii aj silnejsie brzdy a to predok 312mm a zadok 272mm (combi ma 272mm v serii aj pri slabsej naprave).

Takze nejde len o vyzor ale aj o funkcnost pri tych "drahsich" napravach.

Tiez treba zvazit tzv. resale value ,zostatkova predajna hodnota...kde ma FR verzia vacsiu sancu na predaj ako par chrom doplnkov na klasika naraznikoch. Auto si nenechavas navzdy.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: neděle 16.duben 2017 11:19 
SEATí školák
SEATí školák

maximus777 píše:
Zdarec. Taky premyslim o Xcellence, komfortnejsi podvozek a elegance 8) FRko ma kazdy :smile: Ale jeste rok pockam, az se objevi na prodej predvadecky, pak si pro jednu zajedu, na novy nemam :think:

Jinak ta 1,5 nahradi v Evrope 1,4 (vcetne TGI, taky bude s 1,5 mel by mit 3 nadrze na plyn a konecne se obrati pomer dojezdu beno vs plyn) Zatim ale motory v koncernu nejsou, velky nedostatek :nono:

Uz FR ma dost komfortny podvozok...a hlavne velmi makky. Vsetko maksie je nezmysel ak mas co i len trosku rad sviznu jazdu.

Dokonca aj cupra ma maksi podvozok ako napriklad seat leon FR 1P 2011. A to aj v nastaveni mode cupra.

Ja osobne som bol z FR podvozku na mojom voze (jazdene auto,nie nove) totalne sklamany. Jazdil som cupru R 1m,cupru ibizu tdi,leon FR 1P a vedel som co cakat ....nedockal som sa ,musel som robit upgrade (vid podpis).
/ pisem o leone 5f pred faceliftom ,no neverim zeby mali novsie verzie o tolko iny klasika (nie DCC) podvozok/

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: neděle 16.duben 2017 18:06 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

maximus777: super, aspon nebudu jediny! :-)

1soda: design je dost subjektivni, memu oku naopak vyhovuje Xcellence vice :-) Jen jsem se obaval, jestli FR nema nejake zasadnejsi technicke prednosti, kdyz je tak oblibeny. Coz se tedy podle teto diskuse nepotvrdilo.

Nerikam, ze je FR spatny, ale ja sportovnost zrovna nepreferuju, toho jsem si uzil, kdyz mi bylo 18. Ted chci hezke auto, kterym nebudu drhnout o kazdy obrubnik pri parkovani kvuli nizke svetle vysce :-)

Navic chci vazne komfort, chci Kessy a chci funkce jako je Coming a Leaving Home, pricemz v Xcellence verzi za ne nemusim priplacet skoro 30 táců jako ve FR verzi, takze pro me je to tim padem jasne.

FR ma u me jeste jedno minus, a to je s tim akcnim paketem v podstate nutnost koupit 18" kola. To by na muj vkus asi bylo uz vazne moc tvrde. :-)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: neděle 16.duben 2017 19:02 
SEATí školák
SEATí školák

Chapem ....preto robia viac modelov,aby si kazdy vybral co mu srdce raci ;) .

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: neděle 16.duben 2017 21:40 
SEATí batole
SEATí batole

K tem 18" kolum, zrovna jsem s tim ujel neco kolem 400km a jel jsem po super ceste, s vymoly, kostky i lehce zaplatovana a cekal jsem, ze to bude mnohem horší, na muj vkus to neni tvrdé, ale akorat...

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pondělí 24.duben 2017 19:31 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

Auto: Leon FR 1.4 TSI 92 kW 2017
Já jsem původně chtěl Style nebo Xcellence. Style se cenově nevyplatí a Xcellence nejde objednat bez Kessy (to z několika důvodů nechci). Tak jsem s vyzkoušel FR a k mému překvapení to bylo i na 18" kolech slušně komfortní z hlediska příčných nerovností, spár na dálnici atd. (já to budu mít na 17", takže by to mělo být ještě komfortnější), moc se to nehoupalo, pro mě ideální naladění. Díky nižšímu podvozku to i lépe vypadá a na dálnici by to mělo mít menší odpor vzduchu. Pak je tam nastavení jízdních profilů, jsem zvědavý, jestli to k něčemu bude.
Myslím si, že Seat to udělal velmi chytře. FR ponechal a k tomu dal Xcellence, které přiláká úplně zákazníky (sám říkáš, že jsi chtěl Mégana, což je IMHO auto s úplně jinou základní filosofií než Leon).

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pondělí 24.duben 2017 19:55 
SEATí batole
SEATí batole

Jizdni profily funguji,tak ze se meni reakce na plyn a tuhost rizeni...napr v Eko rezimu je motor hodne tupy :)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: středa 3.květen 2017 21:16 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

Tak jsem se byl dnes projet s Leonem a pri te prilezitosti koukl i na muj vysneny Xcellence. Musim rict, ze jsem ultra nadseny a na Megana rychle zapominam. Bude to na 100 % Leon.

Při té příležitosti jsem si nechal rovnou udělat i cenovou nabídku a paní mi nabídla Xcellence, 1.4 92kW s paketem a metalízou za 495 tis. Kč. Což mi přijde dost. Na netu je plno skladovek v této motorizaci a výbavě za 449 tis. Kč. Je mi jasný, že to je s financováním, ale i bez financování bych se podle mě měl dostat alespoň na 475 tis. Kč.

Myslíte, že je to reálné?

Jak funguje vůbec ta sleva, co se poskytována prostřednictvím Seat klubu? Pokud mi dá prodejce nějakou svou slevu, tak z ní ještě mohu uplatnit 3 %? Nebo pokud dostanu slevu od prodejce, tak už slevu od Seat klubu uplatnit nemůžu?

Edit: jinak ještě info, beru na sro, pokud by to mělo hrát nějakou roli.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pátek 5.květen 2017 00:41 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

Ahoj, sice to zde sleduju už dlouho, ale registroval jsem se až dnes, když vidím tvůj příspěvek, objednávám teď nové FR ST 92kW, můj prodejce mi řekl že do konce března platila akce 1% dotace od importéra. Teď cokoliv navolíš v konfigurátoru, dostaneš v salónu max. 10% slevu, nebo aspoň tak jsem to měl já ( můžeš dostat navíc třeba nějakou slevu na servis, zdarma prodlouženou záruku, nebo snížení ceny při financování úvěrem nebo leasing, atd. ), skladovky jsem taky řešil, ale né vždy to tam mají správně napsaný, někdy tam v poznámce je vidět financování, nebo protiúčet, někdy to tam nemají, na to sem se prodejce taky ptal a prostě otočil mi obrazovku monitoru a viděl jsem komplet jejich systém a marže, fakt z toho člověk víc nedostane, beru taky na firmu, teď je prostě na funglovku maximum těch 10% .

Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]