SEAT-forum.cz hlavni logo
Právě je úterý 22.říjen 2019 15:58

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 78 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Otázky
PříspěvekNapsal: úterý 20.srpen 2019 19:04 
SEATí předškolák
SEATí předškolák

Pohlaví: Muž
Auto: Leon
BTW všimli jste si, že jakmile je venku trošku vyšší teplota (kolem těch 35ti), tak Potenzy začínají klouzat a auto je nedotáčivé? Při 25ti je všechno v pořádku. Doufám, že ty Pirellky budou v tomhle trochu lepší.[/quote]

Nemohu potvrdit klouzání Potezy při teplotách, ale osobně už bych si Pirellky nekoupil - špatná zkušenost. Ty právě klouzali a nic nevydrželi, ale je to na tobě co si koupíš :D

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úterý 20.srpen 2019 20:34 
škodovácký vetřelec
škodovácký vetřelec

Auto: Bílá Slepice RS požírající dehet :)
Mám Potenzy uz nekolik let a taky si nemuzu stezovat ;)

EX 1995 SEAT Toledo 1L 1.8i 66kW - série - prodáno
EX2001 SEAT Toledo 1M 1.9TDi 81@96kW - KW podvozek, černý interiér Cupra, Recaro seats, 17" FR - prodáno
2010 Škoda Octavia II RS 2.0TDi 125kW DSG - decentně sníženo AP Sportfahrwerke a poladěno v DieselPower
EX 2015 TOYOTA Yaris Trend 1.33 VVTi 73kW - nejlepší terénní/závodní vůz je služební vůz...
2018 Škoda Fabia III 1.0TSI 70kW socka, ale co, další služební závoďák

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: středa 21.srpen 2019 09:32 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

Auto: Seat Ibiza ST 1,4 63kw; Seat Leon ST Excelence 1,4 92kw
pershinghar píše:
mp390 píše:
Mám teď docela čerstvé porovnání Leon Reference 1.2 TSI na 195/65 R15 (pneu Hankook) vs. moje FR 1.8 TSI na 225/40 R18 (Bridgestone Potenza) a rozdíl v tom, jak se to auto chová je propastný. Na 15" se hned hrne a nesedí. Hodně ale dělá podvozek u FR (multilink vzadu, snížený podvozek, tvrdší pružiny a stabilizátory, DCC, progresivní řízení, ale i další změny proti 1.2 TSI, které nejlíp popíše soda).

jasne no, porovnavat to s reference 1.2 asi uplne nebude smerodajne.. bude tam rozdiel asi vo viacerych veciach a potazmo asi aj vo vahe.. 15" uz na leone bude smrt...
ja som to skor len chcel porovnat so svojimi zimakmi (16 vs 17), ide o to ze to nieje ziadne zavodne auto ale zaroven sa stym da jazdit aj dynamickejsie a clovek sa natom nezabije - tj nieje to az take zle ako by sa to mohlo zdat..

co sa tyka toho chovania DCC co tu spominate, mne pride ze ked tam hodim sport tak sa auto tak pekne prilepi na cestu :) a nato ze mam vlecenu napravu tak moc nelieta, jedine kde sa trocha viac bojim je rozmlatena cesta, ale tam treba davat pozor tak ci tak..

Pokud máš DCC, tak jestli si dobře vzpomínám, tak nikdy nemáš vlečnou. Když jsem kupoval já, tak DCC znamenalo víceprvek vzadu a větší kotouče vpředu...

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: středa 21.srpen 2019 09:50 
SEATí batole
SEATí batole

Ja mám 1.4 110 kw s DCC a vzadu je bohužel vlečná. Aspoň ty kotouče dali větší :D

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: středa 21.srpen 2019 11:41 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

Auto: Seat Leon ST FR 1.5 TSI 110 kW ACT 7-DSG (2019)
ja mám 1.5 110kw a tiež DCC bez viacprvku

Odoslané z SM-G955F pomocou Tapatalku

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: středa 21.srpen 2019 19:42 
SEATí školák
SEATí školák

napisem vam to otvorene,pri spravnom naladeni podvozku je tuha naprava lepsia ....nezavisla funguje az na cupre,inak to vie odskakovat v meste na jamach viac,ako Hcko naprava . A Hcko ma vyhodu ze sa auto vzadu neponara na stranu pri prejazde nerovnosti .

A je pravda ze dcc davali len na viacprvok vzadu a vpredu to malo 55mm tlmice a vacsie brzdy. To ale platilo pri predfacelifte. Facelift uz ma dcc aj napr. skoda scala ,aj ked ona ma ten light system ,ako ma aj moja ibiza ,2 mody a dost.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: středa 21.srpen 2019 20:47 
SEATí předškolák
SEATí předškolák

Auto: Leon
I když mám auto bez víceprvku (předchozí mělo) nemohu si stěžovat, žádný problém. Možná bych souhlasil i s tím, že je to zase zbytečná hysterie a hlavně novináři to rádi přiostří :d***l: :d***l: :d***l:

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: středa 21.srpen 2019 22:39 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

Auto: Seat Leon ST FR 1.5 TSI 110 kW ACT 7-DSG (2019)
Veď mne ako bežnému človeku to je jedno :D

Odoslané z SM-G955F pomocou Tapatalku

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtvrtek 22.srpen 2019 08:37 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

Auto: Seat Leon 5F
taky mám DCC a vlečku vzadu (1.5TSI)
Zatim nepociťuji, že by mě to nějak omezovalo. Řekl bych že ten podvozek by snesl i výkonější motor.
Respektive můj pud sebezáchovy nastává dříve než limit podvozku :D

PS Jak je to s velikostí těch kotoučů?

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pátek 23.srpen 2019 18:54 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

Auto: Leon FR 1.4 TSI 92 kW 2017
1soda píše:
Ono hlavne kazde FR je ine ....nieje to tak pausalizovane ako si ludia myslia,ako byva v inzeratoch - predam pruziny z FR ,nizsie o 15mm ,vhodne na leon 5F . Kazda motorizacia a kazda vybava ma ine pruziny,aby sa pri danej hmotnosti konkretneho vozu s urcitou vybavou a motorom dosiahla priblizne rovnaka vyska u vsetkych vozov s roznou vybavou.
Priklad - 1.4tsi ma uplne iny podvozok ,ale aj silu pruzin ako ma 1.8tsi,alebo 2.0 tdi 150 ci 184. Ako hmotnost motora,tak prevodovky 5qv vs 6 qv vs dsg ,tak rozdiel velkosti /vahy brzd,vaha tehlic kovove vs hlinikove,ci auto ma vo vybave rezervu alebo dofukovaci kompresor,ci ma auto klimu ,panoramu a ine. Cize ak si da niekto pruzinu na 1.2tsi 5F,lebo su to FR ,nizsie ! ....tak sa mu stane ze auto stupne asi o 2cm .

Isteho casu som robil presne taky pokus ,ci je fabia RS rovnako vysoka ,alebo nizsia o 15mm od fabie 1.9sdi. Fabia sdi mala 15tky kola ,moja fabia RS tdi mala 16 kola. Ked som ich dal vedla seba bola moja fabia RS o 1cm vyssia-merane na spatakoch,z jednej aj druhej strany.

Ten Příklad s Fabií je zavádějící. U jedničkové Fabie byla poměrně velká disproporce kol, nejvíce viditelná právě mezi 205/45 R16, které měly největší celkový poloměr pneumatiky, a 195/50 R15, které naopak měly nejmenší celkový poloměr pneumatiky. Pokud někdo vyměnil uvedené 16" za uvedené 15", dosáhl jen touto výměnou kol snížení podvozku o 15 mm. Další věcí byly spodní kryty motorového prostoru, které se lišily podle zvolené motorizace, některé byly v rovině s nárazníkem, jiné měly vyboulení směrem dolů a efektivní světlou výšku tím dost snižovaly. Sportovní podvozek měl pružiny kratší "jen" o 15 mm. Proto se mohlo stát, že Fabia se sportovním podvozkem mohla mít vyšší světlou výšku než Fabia s normálním podvozkem. Verze RS jako jediná nemohla mít 195/50 R15, protože by to v součtu podvozek plus kola znamenalo snížení podvozku celkově o 3 cm. RS mohla na 15" obouvat jen 185/55 R15.
Leon je v tomto jiný. Všechny rozměry pneumatik od 15" do 18" mají prakticky stejný poloměr a kryty motorů nejsou vyboulené. Světlá výška je pak opravdu dána víceméně jen délkou pružin, případně DCC podvozkem.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sobota 24.srpen 2019 12:04 
SEATí nemluvně
SEATí nemluvně

Auto: LEON ST
:D[/quote] Nemohu potvrdit klouzání Potezy při teplotách, ale osobně už bych si Pirellky nekoupil - špatná zkušenost. Ty právě klouzali a nic nevydrželi, ale je to na tobě co si koupíš :D[/quote]

Po tom co jsem z Potenz přešel na GY eagle F1, tak si užívám citelně lepšíjo akustického komfortu,hluk od kol a rázy od příčných spár jsou mnohem utlumenější.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sobota 24.srpen 2019 12:15 
SEATí školák
SEATí školák

MichalCe píše:
1soda píše:
Ono hlavne kazde FR je ine ....nieje to tak pausalizovane ako si ludia myslia,ako byva v inzeratoch - predam pruziny z FR ,nizsie o 15mm ,vhodne na leon 5F . Kazda motorizacia a kazda vybava ma ine pruziny,aby sa pri danej hmotnosti konkretneho vozu s urcitou vybavou a motorom dosiahla priblizne rovnaka vyska u vsetkych vozov s roznou vybavou.
Priklad - 1.4tsi ma uplne iny podvozok ,ale aj silu pruzin ako ma 1.8tsi,alebo 2.0 tdi 150 ci 184. Ako hmotnost motora,tak prevodovky 5qv vs 6 qv vs dsg ,tak rozdiel velkosti /vahy brzd,vaha tehlic kovove vs hlinikove,ci auto ma vo vybave rezervu alebo dofukovaci kompresor,ci ma auto klimu ,panoramu a ine. Cize ak si da niekto pruzinu na 1.2tsi 5F,lebo su to FR ,nizsie ! ....tak sa mu stane ze auto stupne asi o 2cm .

Isteho casu som robil presne taky pokus ,ci je fabia RS rovnako vysoka ,alebo nizsia o 15mm od fabie 1.9sdi. Fabia sdi mala 15tky kola ,moja fabia RS tdi mala 16 kola. Ked som ich dal vedla seba bola moja fabia RS o 1cm vyssia-merane na spatakoch,z jednej aj druhej strany.

Ten Příklad s Fabií je zavádějící. U jedničkové Fabie byla poměrně velká disproporce kol, nejvíce viditelná právě mezi 205/45 R16, které měly největší celkový poloměr pneumatiky, a 195/50 R15, které naopak měly nejmenší celkový poloměr pneumatiky. Pokud někdo vyměnil uvedené 16" za uvedené 15", dosáhl jen touto výměnou kol snížení podvozku o 15 mm. Další věcí byly spodní kryty motorového prostoru, které se lišily podle zvolené motorizace, některé byly v rovině s nárazníkem, jiné měly vyboulení směrem dolů a efektivní světlou výšku tím dost snižovaly. Sportovní podvozek měl pružiny kratší "jen" o 15 mm. Proto se mohlo stát, že Fabia se sportovním podvozkem mohla mít vyšší světlou výšku než Fabia s normálním podvozkem. Verze RS jako jediná nemohla mít 195/50 R15, protože by to v součtu podvozek plus kola znamenalo snížení podvozku celkově o 3 cm. RS mohla na 15" obouvat jen 185/55 R15.
Leon je v tomto jiný. Všechny rozměry pneumatik od 15" do 18" mají prakticky stejný poloměr a kryty motorů nejsou vyboulené. Světlá výška je pak opravdu dána víceméně jen délkou pružin, případně DCC podvozkem.

Nieje to zavadzajuci priklad. Sportovy podvozok nemal skratene pruziny len o 15mm,fakt je ,ze sportovy podvozok na fabiach mal pruziny dlhsie este asi o 5cm ,ked boli vybrate z auta. ....okrem ineho,nema s tym kryt motora nic spolocne ,porovnaval som vysku spatakov nie minimalnu svetlu vysku najnizsej casti podvozka. A fabia RS nemala 185ky ...a ak by mala 185ky na 55 prave ta fabia RS ,bola by este vyssia ako ta SDI. A prikladov kedy udaj vyrobcu nesedi je velmi vela. Pri leone staci najst FRko ktore ma najazdene 80tkm a bude nizsie ako cupra nova na 19.
A leony 5F niesu v nicom ine ako fabia ,nejde totiz o priemer kola,ale prave o pokles pneumatiky pri zatazeni a aj ked ma cupra akoze najmensiu svetlu vysku ,vie byt realne vyssia ako FR len preto,ze ma 19tky kola a nema pokles na zatazenej nizkoprofilovej pneu.
A prave priemer kolesa s tym nic nema ,vypadava z rovnice porovnavania prave pre fakt,ze vyrobcovia ho prepocitavaju a mal by sediet +- vsade rovnako. Cize ostava uz len vyska podvozka a zatazenie pneumatiky a tym padom ide vlastne o polomer kola od stredu po asfalt.
Zbytocne mudrujes moj nazor a nemas ponatia o tom,ako funguju pruziny na vozidle vs svetla vyska ci verzie sport/cupra.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sobota 24.srpen 2019 20:46 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

Auto: Leon FR 1.4 TSI 92 kW 2017
Nijak jsem nezpochybňoval to, že na světlou výšku má vliv x různých faktorů včetně tebou zmíněného stáří pružin a poklesu pneumatiky při zatížení, v tom máš naprostou pravdu. Jen jsem přidal poznámku, že rozdíl může dělat i zvolený rozměr pneumatik, konkrétně u té jedničkové Fabie je velký rozdíl, pokud je obuta do 195/50 R15, nebo do 205/45 R16, oba tyto rozměry jsem měl a rozdíl je opravdu viditelný. Existují i větší rozdíly, např. Škoda Yeti má standardní pneumatiky 215/60 R16, ale pro zimní pneumatiky je dovolen rozměr 205/55 R16.
V každém případě mně efektivní světlá výška Leonu FR vyhovuje. Spodek auta je hezky rovný, narozdíl od Fabie nikde neškrtám.
BTW Překvapilo mě, že dle TP můžu na Leona FR nasadit i "balóny" 195/65 R15.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: neděle 25.srpen 2019 22:09 
SEATí školák
SEATí školák

Ja som porovnaval dve rovnake auta s inou motorizaciou a inymi kolami/pneu-ale original ktore maju byt k danej motorizacii. To ze existuju vyssie pneumatiky na roznych autach snad vie kazdy.

Poukazoval som nato,ze udaj vyrobcu nieje vzdy a viacmenej nieje nikdy,smerodajny. Staci si pozriet reklamy na auta a oje8avaju nas uz v reklame v TV,plagatoch,ci putacoch na stranke predajcu ,kde su auta virtualne upravene ,znizene a kolesa div ze netrcia vedla auta.Alebo pride clovek na autosalon a tam je auto na pruzinach postahovane gurtnami,aby bolo nizsie. A naopak,pridem si po auto objednane a vzadu za predajnou stoji vysoka koza s realnym podvozkom ktory ma daleko od plagatov ci od nejakeho slubu,ze bude o 15mm nizsi ako susedov xcellence.

Nevyhoda silnej motorizacie- ma silne pruziny a vyssie kola s tuhsou pneu kde je dana vyska nekompromisna a podvozok si drzi svoju vysku huzevnatejsie ,k comu tiez aj stabilizatory silnejsie dopomahaju. Kde naopak ,slabe motorizacie (lahsie ) maju slabsie pruziny,ktore sa vedia unavit uz do roka ci 30tkm ,k comu napomahaju aj slabsie tlmice ,ktore beru funkciu predpatia plynom miesto toho aby boli silnejsie pruziny (MQB ma uz odlahcovane pruziny aj tlmice oproti starsej generacii) a s mensimi kolami proste vie byt seriovy leon 5f 1.6tdi alebo 1.4tsi FR dokonca az nizsi ,ako leon cupra 290 -priklad. Pisem o svetlej vyske vozidla ,nie o fuge medzi kolesom.

A citam to po celej europe,aj nemecke inzeraty.... - predam pruziny z audi S3 ,nizsie o 15mm ako ine ! pasuje na vsetky audi a3 :D ...a podobne. To sa len smejem.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: neděle 25.srpen 2019 23:34 
SEATí batole
SEATí batole

Auto: Leon ST 2018 1,4 TSI FR
Tudy1 píše:
TIF píše:

5) Posledná otázka ako zistím, že je zapnutý alarm a otestujem, že funguje (nech začne hučať) :)

Ďakujem 8) 8) 8) 8)

Já jsem se nechal zamknout v autě a pak jsem se snažil dostat ven, nefungovalo to.

Zdar. Lze nějak zjistit po příchodu k vozu, že v době nepřítomnosti byl spuštěn alarm?

Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 78 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]