SEAT-forum.cz hlavni logo
Právě je středa 24.leden 2018 11:23

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ateca - dodacie lehoty
PříspěvekNapsal: pondělí 9.leden 2017 20:45 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

Pohlaví: Muž
Objednával z Vás niekto už novú Atecu ? Bol som sa na ňu pozrieť - celkom sa mi pozdáva najma biela farba na 19 diskoch ale aj tá na salóne s 18 Tkami celkom ušla...... ale , ked som rozprával len tak medzi rečou s predajcom tak - 1. čakacia doba 6 až 8 mesiacov ? To akože vážne ? ? ? ?
V čechách je to ako ?
2. Zlava na nové vozidlo 0% ??? To akože vážne ? Ten istý predajca BMW X1 - nové skladové vozidlo ( nie predvádzačka ) 20% ????????

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Ateca - dodacie lehoty
PříspěvekNapsal: pondělí 9.leden 2017 21:43 
SEATí předškolák
SEATí předškolák

Auto: Altea FR
no mě při předváděčce v říjnu(?) řekli u Hellera v Ostravě, že když objednám tak dodání cca duben spíš květen. Takže to je podobné i u nás.

Obrázek Spotřeba SEAT ALTEA FR

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úterý 10.leden 2017 13:52 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

Objednáno v půlce října a dodací lhůta dle smlouvy květen/červen 2017. Může to být dřív, ale taky nemusí, Kvasiny nestíhají.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pondělí 16.leden 2017 20:13 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

dvorcidlo0 píše:
Objednával z Vás niekto už novú Atecu ? Bol som sa na ňu pozrieť - celkom sa mi pozdáva najma biela farba na 19 diskoch ale aj tá na salóne s 18 Tkami celkom ušla...... ale , ked som rozprával len tak medzi rečou s predajcom tak - 1. čakacia doba 6 až 8 mesiacov ? To akože vážne ? ? ? ?
V čechách je to ako ?
2. Zlava na nové vozidlo 0% ??? To akože vážne ? Ten istý predajca BMW X1 - nové skladové vozidlo ( nie predvádzačka ) 20% ????????

Atecu jsem objednal na konci prázdnin 2016 "na slepo". V té době ještě nebyla ani na testovací jízdu a neviděl jsem ani barvu. V republice bylo několik prvních bílých kusů. Termín dodání mám v únoru 2017. Barvu jsem tedy neviděl a s autem jsem se ani nesvezl. Barva je ta "oranžová". Teď už je k vidění a vybraná barva se mi líbí. Bílá tomu autu také sluší, ale těch bude asi jezdit hodně a na bílé je taky všechno vidět. Moc hezká je taky ta "hnědozlatá", ale já nemám rád tmavé barvy. Pro mne byla Ateca jasná volba od začátku.
Požadoval jsem 4x4 automat, pokud možno benzín a za rozumnou cenu. Tím se výběr dramaticky zúžil. Kodiak je pro mne zbytečně velké auto. Čekat na novou Yetinu další rok se mi nechce. Ta "stará" už je stará. Navíc Seati se mi líbí víc než škodovky. Ataca se vyrábí v Kvasinách, takže žádné přidružené závody v Turecku, Rusku a pod. Výrobu v Kvasinách znám. Tam je to na evropské úrovni.
Nebylo tedy co řešit a na co čekat. Poprvé jsem objednával auto tímto způsobem, že jsem v něm ani nejel a dokonce jsem ani neviděl barvu. Tak si myslím, že to tentokrát vyjde.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pondělí 16.leden 2017 20:28 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

Citace:

Dostal jsem slevu prodejce 10%. No, kdo by dával slevu na model na který se čeká půl roku, že?. Tak jsme tomu začali říkat "sleva za čekání" - čekačka. Prodejce byl, resp. je opravdu rozumný a seriózní. Slevu od samotného zastoupení Seatu.cz fakticky žádnou. Dokonce ani nedodržují to, co uvádí na svém vlastním webu. S nimi tedy vedu zatím soukromý spor. Zvažuji, že korespondenci se zastoupením Seatu zveřejním na tomto fóru, protože se mnou už dál přestali komunikovat a jejich udaje na netu jsou zřejmě záměrně zavádějící. Nechtěl bych ale způsobit potíže prodejci, který mi vyšel ve všem vstříc a dal mi maximum slevy ze svého podílu.
Díval jsem se na ceny na Slovensku a zkoušel jsem slovenský konfigurátor. Pokud počítám euro za 26-27 Kč, tak mi přijde že v Česku se dá Ateca pořídit trochu levněji. A taky se tu dá domluvit nějaká sleva prodejce. Navíc se u nás dá pro Seat pořídit bezúročný úvěr, tedy bez navýšení, což jsem také využil.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pondělí 16.leden 2017 21:41 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

Ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď ATECA bola pre mna tiež favoritom , ale potom čom som si zavolal ešte do jednej predajne seatu , skutočne tých 6 mesiacov ( ale že to nevedia presne a že najlepšie osobné stretnutie a iné taktiky ) a zlava 0% ma bohužial odradili....
V podstate mnou nakonfigurované vozidlo vyšlo 36 tisic eur a neaké drobné a......navyše bol som sa povoziť v X1 za 36 141 Eur :)
Oproti Ateca to má negatívum - výzorovo tragikomedická navigácia - a jednoducho badať že to nie je X5 , mam pár km nabehané v X5 a to je rozdiel triedy ak nie dvoch :)
Chcel by som nájsť ešte predajcu ktorý ma na sklade ako predvádzačku 140 kw verziu , lebo tá 110 kw verzia je pre mna nedostačujúca
Čo by ma skutočne ale zaujimalo , prečo Skoda nepodnikne neaké kroky k rýchlejšej dodávke - ked som mal 17 a otec kupoval O1 , čakačka bola 5 či 6 týždnov , ked som si objednával O2 už to bolo 0 ale to som kupoval v Poľsku - o 130 000 korún lacnejšie.....a skladovku.....a na O3 do firmy pred 2 rokmi sa čakalo predlhých 5 mesiacov.....Takýmto sposobom auta moc nepredajú....A skladové vozidlá po celom SR , ČR žiadne.........a aj ak by , tak jediný kto vie vyskladať auto , sú v BMW , v Seate som napr skladovku ako som na firmu chcel , nikdy nevidel ( FR Kombi 110/135 kw) - samé krikľavé farby a či nezmyselná výbava

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úterý 17.leden 2017 11:37 
SEATí předškolák
SEATí předškolák

Auto: Leon 1P 1,6 SportUp -30/-30
Jaro, tu komunikaci zveřejni. Před pár lety jsem se krátce pokoušel komunikovat s homologačním. Výsledný dojem: sedí tam nafrněný arogantní a neochotný hňup.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtvrtek 26.leden 2017 15:24 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

dvorcidlo0 píše:
Čo by ma skutočne ale zaujimalo , prečo Skoda nepodnikne neaké kroky k rýchlejšej dodávke - ked som mal 17 a otec kupoval O1 , čakačka bola 5 či 6 týždnov , ked som si objednával O2 už to bolo 0 ale to som kupoval v Poľsku - o 130 000 korún lacnejšie.....a skladovku.....a na O3 do firmy pred 2 rokmi sa čakalo predlhých 5 mesiacov.....Takýmto sposobom auta moc nepredajú....A skladové vozidlá po celom SR , ČR žiadne.........a aj ak by , tak jediný kto vie vyskladať auto , sú v BMW , v Seate som napr skladovku ako som na firmu chcel , nikdy nevidel ( FR Kombi 110/135 kw) - samé krikľavé farby a či nezmyselná výbava

Rekl bych teda, ze v tomto roce se situace moc nezlepsi, spis naopak, protoze zajem roste rychleji nez rozsirovani vyrobni kapacity. Proto ja jsem s objednavkou necekal a objednaval uz v lete. Proste jsem to odhadnul hned, že se z toho vyklube dobre auto a ze budou cekaci lhuty dlouhe a nespletl jsem se. Za teto situace jsem nic neriskoval. Kdybych se rozhodl pro neco jineho, stacilo by prenechat poradi a nebo ho hned prodat. Jenomze jsem v Atece uz jel, takze si ho urcite necham.

Naposledy upravil jaro dne čtvrtek 27.duben 2017 22:02, celkově upraveno 1

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtvrtek 26.leden 2017 23:23 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

jaro: jak to vypadá tak máme podobnou konfiguraci, 4x4 dsg benzín. Netuším, kdy ti dorazí, ale já objednával v říjnu, a stále ještě není ani předběžný termín výroby, takže dle prodejce tak květen/červen. Ale auto je to vážně skvělé, naštěstí nás netlačí čas, takže si rád počkám, nehledě na to, že taky postupně dolaďují výrobu, takže to snad bude stát za to.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sobota 28.leden 2017 17:52 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

xmatyas píše:
jaro: jak to vypadá tak máme podobnou konfiguraci, 4x4 dsg benzín. Netuším, kdy ti dorazí, ale já objednával v říjnu, a stále ještě není ani předběžný termín výroby, takže dle prodejce tak květen/červen. Ale auto je to vážně skvělé, naštěstí nás netlačí čas, takže si rád počkám, nehledě na to, že taky postupně dolaďují výrobu, takže to snad bude stát za to.

Jo, to je stejne. Já to mám ještě v automatu. K verzi 4x4 + automat byly zdarma bezpecnostni asistenti II. Bylo to v konfiguratoru sikovne skryté, aby to asi nikdo jen tak neobjevil, takze o tom tenkrat nevedel ani prodejce. Jenze ja to nasel.
Co se týká předběžného termínu, tak to je docela divný. Ten já jsem věděl prakticky hned. Sice se pak termin jeste trochu zmenil, ale to je tím, že se skládají k sobe výrobní série podle barev a hlavních montážních prvků a výbav, jako je motor, 4x4, automat a pod, aby byla plynulost linky s co nejmensim poctem zmen, tedy co nejdelsi serie, např. přechod na jinou barvu ma vzdy nejakou casovou ztratu i ztratu barvy. Jakmile to ale zadaji do vyroby, tak uz je znám termín. A dokud to není zadané do výroby, tak si muzes konfiguraci libovolne zmenit, aniz by to melo vliv na dodaci lhutu.
Co se týká doladování výroby, tak linka je serizena a odzkousena s predstihem. To se vychytava uz na testovacich modelech a prvnich autech, co jsou urceny pro zkusebni vozy prodejcum. Spíš jde o získávání zkuseností a rutiny montážních pracovníků. Ale výroba najela uz v loni před létem a první tri měsíce šla celá produkce do Německa a Španělska, takze zabehnuta vyroba uz je urcite dost.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: středa 1.únor 2017 14:32 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

jaro píše:
xmatyas píše:

Jo, to je stejne. Já to mám ještě v automatu. K verzi 4x4 + automat byly zdarma bezpecnostni asistenti II. Bylo to v konfiguratoru sikovne skryté, aby to asi nikdo jen tak neobjevil, takze o tom tenkrat nevedel ani prodejce. Jenze ja to nasel.
Co se týká předběžného termínu, tak to je docela divný. Ten já jsem věděl prakticky hned. Sice se pak termin jeste trochu zmenil, ale to je tím, že se skládají k sobe výrobní série podle barev a hlavních montážních prvků a výbav, jako je motor, 4x4, automat a pod, aby byla plynulost linky s co nejmensim poctem zmen, tedy co nejdelsi serie, např. přechod na jinou barvu ma vzdy nejakou casovou ztratu i ztratu barvy. Jakmile to ale zadaji do vyroby, tak uz je znám termín. A dokud to není zadané do výroby, tak si muzes konfiguraci libovolne zmenit, aniz by to melo vliv na dodaci lhutu.
Co se týká doladování výroby, tak linka je serizena a odzkousena s predstihem. To se vychytava uz na testovacich modelech a prvnich autech, co jsou urceny pro zkusebni vozy prodejcum. Spíš jde o získávání zkuseností a rutiny montážních pracovníků. Ale výroba najela uz v loni před létem a první tri měsíce šla celá produkce do Německa a Španělska, takze zabehnuta vyroba uz je urcite dost.

Máme to objednané taky v automatu, takže doopravdy na chlup stejné. S tím pořadníkem nevím nevím tedy. Když jsme objednávali, ukazoval mě přímo v systému předobjednaná vozidla, u jednoho nezadaného změnil pouze konfiguraci a přepsal na naše jméno a u většiny objednávek bylo pouze předběžné datum 2/2017. S tím, že prodejce říkal, že se to zajisté bude měnit, ať doopravdy počítáme spíše ten květen červen. Takže uvidíme, moc se těšíme, ale naštěstí nás doopravdy netlačí čas.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: středa 8.únor 2017 21:31 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

xmatyas píše:
Máme to objednané taky v automatu, takže doopravdy na chlup stejné. S tím pořadníkem nevím nevím tedy. Když jsme objednávali, ukazoval mě přímo v systému předobjednaná vozidla, u jednoho nezadaného změnil pouze konfiguraci a přepsal na naše jméno a u většiny objednávek bylo pouze předběžné datum 2/2017. S tím, že prodejce říkal, že se to zajisté bude měnit, ať doopravdy počítáme spíše ten květen červen. Takže uvidíme, moc se těšíme, ale naštěstí nás doopravdy netlačí čas.

Taky jsem to měl na "předobjednané" vozidlo. Jakmile prodejce některé z nich rezervuje pro zákazníka, "předobjedná" si hned další pro budoucí zájemce. Tím alespoň trochu zkracují termíny. Ale pokud to tak dělají všichni, není divu, že je tolik objednávek.
Byl jsem v autosalonu včera. Únorový termin už padnul a mám potvrzený 14. týden, takže duben/květen. No, mě to tolik nevadí, alespoň nemusím řešit zimní gumy.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: středa 15.březen 2017 18:18 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

Tak vcera bola predomnou Ateca na rucnej umyvarke a je to fakt pekne auto. Tmavsia strieborna metaliza jej tvary pekne vykreslila. Ja som skusal tu oranzovu ci aka to je ale tato strieborna sa mi este viac paci. Takze nastal asi cas prvych dodani a teraz by sa mali zacat objavovat na cestach castejsie.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sobota 22.duben 2017 19:16 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

dvorcidlo0 píše:
V čechách je to ako ?

Kdepak 6-8 měsíců. Já už čekám 8 a budu čekat ještě nejméně 4, ale spíš déle. Objednal jsem v "předprodeji" v loňském roce (2016) v září, ihned, jak byl zveřejněn ceník. V autosalonech ještě nebylo možné Atecu vidět, natož pak uskutečnit předváděcí jízdu. Ale šel jsem do toho a Atecu objednal "naslepo".
Původní termín dodání listopad 2016. Ten byl později změněn na únor 2017 a později změněn na květen 2017. Květnový termín byl na začátku dubna odložen až na září 2017. Poslední odklad je tedy o půl roku. Připomínám, že jsem si auto objednal mezi prvními zájemci v ČR ihned poté, co byl prodej zahájen a zatím - po několika odkladech mám stanoven termín, který už překračuje lhůtu jednoho roku. Poslední odklad je o 5 měsíců, jaký bude ten další? Napsal jsem stížnost na zastoupení ČR. Odpověděli mi ve smyslu, že je velký zájem, logistika, nedostatek některých komponent, .... blablablabla. To ale nemůže ospravedlnit takové odklady. Už jim prostě nevěřím. Pokud je známá výrobní produkce a platí dohodnuté kvóty pro jednotlivé státy, tak lze spočítat termín dodání s přesností větší než celý jeden rok.
Bohužel ani poslední odklad nemusí být konečný. Zastoupení ČR není schopné garantovat žádný konečný termín. Jediné, co jsem pochopil je, že prodej vozů Ateca v ČR neřídí české zastoupení SEATu, ale přímo SEAT sám. Nevím, jestli Španělé nebo třeba Němci čekají na dodávku déle než rok. Na nás evidentně kašlou. Dnes už bych si SEAT neobjednal ani náhodou. Na druhou stranu se mi nechce rušit objednávku, když už jsem čekal skoro tři čtvrtě roku.
Zajímalo by mne, zda už někdo má Atecu doma.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sobota 22.duben 2017 19:55 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

xmatyas píše:
jaro píše:
xmatyas píše:

Mohu se zeptat, jaký máte poslední termín dodání? Nám to změnili z listopadu 2016 na únor 2017, pak na květen (15-tý týden), ale v březnu to znovu změnili na 35-tý týden. Stížnost na zastoupení SEAT ČR nepomohla. Ani mi nemohou zaručit, že tento termín už je konečný/neměnný. Je to stále předběžný termín dodání, takže se asi parkrát ještě změní. Prodejce mi říkal, že prodej vozů ATACA si řídí sám Seat ve Španělsku, což je dost podivné, ale zřejmě vysvětluje pravou příčinu současné situace. Pokud bych sehnal podobně postižených lidí více, zvažuji podání hromadné stížnosti na SEAT za diskriminaci české republiky ze strany Španělska. Už samotná skutečnost, že v zemi, kde se model vyrábí, byl prodej zahájen o půl roku déle, než v jiných evropských státech, je silně diskriminační. Stejně tak, jako nepřiměřeně dlouhé dodací lhůty způsobené možná v důsledku upřednostňování pozdějších objednávek z jiných zemí.
Vy máte téměř stejnou konfiguraci vozu, jako já - jaký je váš aktuálně přidělený předběžný termín výroby?

Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]