SEAT-forum.cz hlavni logo
Právě je sobota 14.prosinec 2019 20:16

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Otázky
PříspěvekNapsal: pátek 16.srpen 2019 14:29 
SEATí nemluvně
SEATí nemluvně

Pohlaví: Muž
Auto: LEON ST
205/50/17 hlavně stojí mordu 225/45/17 koupíš levněji...

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: neděle 18.srpen 2019 19:27 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

Auto: Seat Leon ST 1.2 81kw
Ahoj, máte někdo zkušenost s doděláním tempomatu do Leona (reference)? Díky https://www.seataccesoriescatalogue.com/cs/product/product/43/2003/3370

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pondělí 19.srpen 2019 08:51 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

Auto: Seat Leon 5F
pershinghar píše:
50 teda podla mna nieje ziaden extra balon

osobne uplne nepoberam to pohonievanie si nad 17" a 18" na zimu, uplne zbytocne podla mna, gumy su drahe ako prasa, kola su zasrate 24/7;
za cenu 17" novych gum som kupil 16" sadu aj s litakmi origo vw... (nove gumy, jazdene kola) (samozrejme pokial clovek si to auto hycka a ma to ako konicek tak je to OK)

a teda: mam na zimu 16" (55) a stabilitu to rozhodne extra nerozhadzuje, pokial samozrejme clovek nejazdi v zime ako totalny k***en; dovolim si tvrdit ze obycajny sofer co pouziva auto na bezne veci to ani nepozna

Já na 205/55/R16 najezdil asi 1500km (dostal jsem je v únoru k autu) a to auto na tom rozměru je nepoužitelné (otázka do jaké míry v tom hrála roli značka pneu Semperit, nepatří k nejlepším).
Auto plavalo, sebemenší nerovnost nebo poryv větru jsem hned musel korigovat volantem. Ani jsem před tím neměl porovnání s letními 18" a už sem cítil jaké to je tragédie. Takže na zimu teď budu pořizovat 225/45/R17. To mi přijde k FR důstojné a rozumný poměr cena/výkon. Značku zvolím něco z Continental/Dunlop/Goodyear/Pirelli...

Obrázek

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pondělí 19.srpen 2019 09:09 
SEATí nemluvně
SEATí nemluvně

Souhlas. Na léto mám 225/40 R18 a na zimu 225/45 R17 - i tady je už znát rozdíl, auto trochu víc plave v zatáčkách, ale zároveň je o něco pohodlnější - v zimě si "závodění" odpouštím. 17" jsou pro sportovněji střižené auto nižší střední na zimu optimální kompromis.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pondělí 19.srpen 2019 09:59 
SEATí batole
SEATí batole

Auto: Leon FR 1.8 TSI 2018
Taky souhlasím s 225/45 R17. Byť letošní zima sváděla i ke sportovnějšímu svezení a rozdíl proti 18" je dost výrazný - ve vyšších rychlostech v zatáčce, pokud je trošku zvlněný povrch, už to není příjemné. Zatímco na 18" letních je auto v klidu i ve 170, na zimních už začíná neklid kolem 140 ti. Ale to bude spíše vliv zimních pneu, než rozdílu v profilu. Možná by bylo fajn dát místo hmotnostního čísla 91 zesílenou verzi 94. Pak by měly mít tužší bočnici.

Pneu mám Pirelli Winter Sotto Zero 3 a jsem velice spokojený s tím, jak fungují na suchu a mokru. S čím jsem trošku nespokojený je výdrž, sjel jsem je za 2 zimy. Ale na druhou stranu nejsou drahé a lepší, když drží a sjíždí se, než aby měly super výdrž a nedržely.

Takže na léto půjdou taky Pirelli, konkrétně P Zero sp.

BTW všimli jste si, že jakmile je venku trošku vyšší teplota (kolem těch 35ti), tak Potenzy začínají klouzat a auto je nedotáčivé? Při 25ti je všechno v pořádku. Doufám, že ty Pirellky budou v tomhle trochu lepší.

Naposledy upravil mp390 dne pondělí 19.srpen 2019 10:17, celkově upraveno 1

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pondělí 19.srpen 2019 10:04 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

tak to je velmi zaujimave,
ja rad jazdim zatacky, kopce a podobne cesty dynamicky, a vobec mi neprislo zeby na tych 16" to auto nejako stracalo..
mam voci tomu troska respekt samozrejme ze to niesu 17" (neda sa natom uplne tlacit na hranu); ale zeby to auto plavalo to vobec.. fukam na 2.5 a kopce jazdim na DCC Sport, takze tvrdost bude asi podobna ako FR

gumy pouzivam continentaly contiwintercontact

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pondělí 19.srpen 2019 10:17 
škodovácký vetřelec
škodovácký vetřelec

Auto: Bílá Slepice RS požírající dehet :)
mp390 píše:
Taky souhlasím s 225/45 R17. Byť letošní zima sváděla i ke sportovnějšímu svezení a rozdíl proti 18" je dost výrazný - ve vyšších rychlostech v zatáčce, pokud je trošku zvlněný povrch, už to není příjemné. Zatímco na 18" letních je auto v klidu i ve 170, na zimních už začíná neklid kolem 140 ti. Ale to bude spíše vliv zimních pneu, než rozdílu v profilu.

Pneu mám Pirelli Winter Sotto Zero 3 a jsem velice spokojený s tím, jak fungují na suchu a mokru. S čím jsem trošku nespokojený je výdrž, sjel jsem je za 2 zimy. Ale na druhou stranu nejsou drahé a lepší, když drží a sjíždí se, než aby měly super výdrž a nedržely.

Takže na léto půjdou taky Pirelli, konkrétně P Zero sp.

BTW všimli jste si, že jakmile je venku trošku vyšší teplota (kolem těch 35ti), tak Potenzy začínají klouzat a auto je nedotáčivé? Při 25ti je všechno v pořádku. Doufám, že ty Pirellky budou v tomhle trochu lepší.

No nevím, mám R18 na léto i zimu a oboje je nad 170 uplne v klidu (kdyz je sucha silnice). Predtim jsem mel na zimu R16 a to bylo jak parnik, v zatackach se to krasne hrnulo ven...

Jinak k nedotacivosti. Auto je uz ze svoji podstaty navrzeno a zkonstruovano jako nedotacivy. Proto ze kdyz poletis ze zatacky ven, aby jsi ten strom vzal na motor a ne bokem ;)

EX 1995 SEAT Toledo 1L 1.8i 66kW - série - prodáno
EX2001 SEAT Toledo 1M 1.9TDi 81@96kW - KW podvozek, černý interiér Cupra, Recaro seats, 17" FR - prodáno
2010 Škoda Octavia II RS 2.0TDi 125kW DSG - decentně sníženo AP Sportfahrwerke a poladěno v DieselPower

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pondělí 19.srpen 2019 10:19 
SEATí nemluvně
SEATí nemluvně

Pershinghar:
Vyzkoušej 18" a budeš mít úsměv od ucha k uchu, nekecám. Já měnil i komponenty podvozku (tlumiče, silentbloky a stabilizátory) a rozdíl neskutečný, těším se na každou jízdu. Ovladatelnost, stabilita, to jak auto poslouchá na sebemenší pohyb volantem - chce to zažít.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pondělí 19.srpen 2019 10:22 
SEATí batole
SEATí batole

Ale já mám zimní R17, proto píšu, že auto s nimi není tolik stabilní při takhle vysokých rychlostech v zatáčce (a nemyslím dálniční oblouky ;))

Citace:
Jinak k nedotacivosti. Auto je uz ze svoji podstaty navrzeno a zkonstruovano jako nedotacivy. Proto ze kdyz poletis ze zatacky ven, aby jsi ten strom vzal na motor a ne bokem ;)

Přirozenou nedotáčivost auta samozřejmě chápu (navíc u předokolky se 70%? váhy na přední nápravě).
Já ale psal o něčem jiném. Při vysokých teplotách při plném plynu na trojku auto docela nepříjemně klouže ze zatáčky (i při 90-100 km/h).
Při nižších teplotách na stejné trase drží a zatáčí. Přijde mi, že Potenzy si prostě s těmito teplotami už prostě nerozumí.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pondělí 19.srpen 2019 10:28 
SEATí batole
SEATí batole

pershinghar píše:
tak to je velmi zaujimave,
ja rad jazdim zatacky, kopce a podobne cesty dynamicky, a vobec mi neprislo zeby na tych 16" to auto nejako stracalo..
mam voci tomu troska respekt samozrejme ze to niesu 17" (neda sa natom uplne tlacit na hranu); ale zeby to auto plavalo to vobec.. fukam na 2.5 a kopce jazdim na DCC Sport, takze tvrdost bude asi podobna ako FR

gumy pouzivam continentaly contiwintercontact

Mám teď docela čerstvé porovnání Leon Reference 1.2 TSI na 195/65 R15 (pneu Hankook) vs. moje FR 1.8 TSI na 225/40 R18 (Bridgestone Potenza) a rozdíl v tom, jak se to auto chová je propastný. Na 15" se hned hrne a nesedí. Hodně ale dělá podvozek u FR (multilink vzadu, snížený podvozek, tvrdší pružiny a stabilizátory, DCC, progresivní řízení, ale i další změny proti 1.2 TSI, které nejlíp popíše soda).

Naposledy upravil mp390 dne pondělí 19.srpen 2019 10:32, celkově upraveno 1

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pondělí 19.srpen 2019 10:31 
SEATí batole
SEATí batole

Tudy1 píše:
Pershinghar:
Vyzkoušej 18" a budeš mít úsměv od ucha k uchu, nekecám. Já měnil i komponenty podvozku (tlumiče, silentbloky a stabilizátory) a rozdíl neskutečný, těším se na každou jízdu. Ovladatelnost, stabilita, to jak auto poslouchá na sebemenší pohyb volantem - chce to zažít.

Zeptám se - omezuješ stabilizaci? Když se jedu projet na okresky, tak na suchu vždy zapínám Sport režim. Udělá to úplně jiné auto - pocitově je lehčí, je cítit, že nic netahá za kola. A navíc, nevím teda jestli to už není placebo, ale přijde mi, že v rozbitých zatáčkách je i najednou pohodlnější.

A nejdůležitější je, že při plném plynu v zatáčce pustí auto víc výkonu při natočeném volantu. S ESP je cítit, jak omezuje výkon.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pondělí 19.srpen 2019 10:43 
SEATí nemluvně
SEATí nemluvně

ESP nevypínám, asi se na to moc bojím/nejsem tak dobrý řidič abych odhadl hranici, kdy se to utrhne. Už jsem zničil 2 auta, mám kvůli tomu mentální blok.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pondělí 19.srpen 2019 10:53 
SEATí batole
SEATí batole

Na suchu se není čeho bát, navíc je to jen ESP Sport, čili zásah je jen posunutý a v krizi tam bude.

Opravdu to zkus, udělá to úplně jiný pocit z auta.

Utrhnout se mi to zatím nepodařilo, Potenzy pískají, ale stále drží.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pondělí 19.srpen 2019 11:00 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

mp390 píše:
Mám teď docela čerstvé porovnání Leon Reference 1.2 TSI na 195/65 R15 (pneu Hankook) vs. moje FR 1.8 TSI na 225/40 R18 (Bridgestone Potenza) a rozdíl v tom, jak se to auto chová je propastný. Na 15" se hned hrne a nesedí. Hodně ale dělá podvozek u FR (multilink vzadu, snížený podvozek, tvrdší pružiny a stabilizátory, DCC, progresivní řízení, ale i další změny proti 1.2 TSI, které nejlíp popíše soda).

jasne no, porovnavat to s reference 1.2 asi uplne nebude smerodajne.. bude tam rozdiel asi vo viacerych veciach a potazmo asi aj vo vahe.. 15" uz na leone bude smrt...
ja som to skor len chcel porovnat so svojimi zimakmi (16 vs 17), ide o to ze to nieje ziadne zavodne auto ale zaroven sa stym da jazdit aj dynamickejsie a clovek sa natom nezabije - tj nieje to az take zle ako by sa to mohlo zdat..

co sa tyka toho chovania DCC co tu spominate, mne pride ze ked tam hodim sport tak sa auto tak pekne prilepi na cestu :) a nato ze mam vlecenu napravu tak moc nelieta, jedine kde sa trocha viac bojim je rozmlatena cesta, ale tam treba davat pozor tak ci tak..

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pondělí 19.srpen 2019 11:19 
SEATí batole
SEATí batole

I 15" se dají, já bych nebyl spokojený, ale pro ženskou, která nikdy na dálnici nejede víc než 130 to fakt problém není. :0)

DCC je super, v komfortu se příjemně pohupuje, ve sportu začne krásně kopírovat povrch a celé auto dává docela dost zpětné vazby (řízení je tedy mrtvé, ale je přesné a citlivé i kolem středové polohy. Tady by se mohlo podle mě učit i BMW F31 po faceliftu). Nejvíc se mi ale na podvozku u 1.8 TSI líbí to, že zvládne utlumit pohyby karosérie při rychlém sledu levých a pravých zatáček, aniž by se rozkolébal. Opět vytáhnu poslední zkušenost s BMW F31 330xd, kde to auto vyloženě trpí na příliš měkké stabilizátory, vysokou váhu a vysoký podvozek (fakt nechápu, proč k adaptivním tlumičům dávají normální a ne přitvrzený a snížený M paketový podvozek). Ani adaptivní tlumiče tu váhu totiž nedokážou zkrotit... Pak i Leon na stejné trase je přes výkonové manko a horší koncepci rychlejším autem.

Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]