SEAT-forum.cz hlavni logo
Právě je čtvrtek 29.říjen 2020 07:38

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 479 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: CHIP na 1,8 TSI, přemýšlíte někdo ? máte někdo ?
PříspěvekNapsal: neděle 7.červen 2020 10:08 
SEATí batole
SEATí batole

Pohlaví: Muž
Slušné Tudy 8) A výkon se uvádí ten korigovaný nebo motoru? Co vím, tak každý píše ten větší údaj - korigovaný. Snad i automobilka?

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: neděle 7.červen 2020 11:36 
SEATí batole
SEATí batole

Automobilka také uvádí ten větší, ale co mi bylo řečeno, vzhledem k různým odchylkám a podmínkám měření (palivo, teplota sání, tlak vzduchu, stav pneu...) je reálnější věřit lehce nižším číslům. Motorpower mi řekl, že u mě za 260 koní ručí a proč tomu nevěřit, když max dosažená rychlost při měření na válcích byla 259 km/h :)
Edit: ještě jsem si všiml, že výkon v PS se mění při různých měřeních +/- i 10 koní, kdežto krouťák je stabilní.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úterý 23.červen 2020 23:51 
SEATí batole
SEATí batole

Tak jsem ještě pro zajímavost zajel k Dieselpower v Praze na diagnostiku a dle protokolu je vše v pořádku, tlak turba dosahuje maxima v 4 500 ot. /min a má hodnotu pouhých 1.15 Baru a následně klesá k 0.75 Baru v 6 700 ot. /min, tj. velmi konzervativní hodnoty, navíc vzhledem k výkonu 260 koní super čísla a příslib trvanlivosti. Jediný drobný problém, který s chipem nesouvisí, je odchylka na sací vačkového hřídeli o cca 2 st. při otáčkách 5 200-6 100. Ale odchylka není tak velká, aby se kvůli tomu musel měnit nastavovač vačkové hřídele. Soft je prý pěkný a sami by ho neudělali lépe - dostatečný výkon, motor neklepe (žádné korekce předstihu zážehu nezjištěny) a SW má dostatečnou bezpečnostní rezervu. Motorpower :potlesk:.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: středa 24.červen 2020 09:39 
SEATí batole
SEATí batole

Jo, parádní práce.. Když nebude jezdit člověk jak hňup, ten motor musí držet. To samé i spojka a převodovka, navíc ty hodnoty máš fakt s rozumem.. Já ještě čekám na turbo, 1soda je momentálně pracovně zasekaný. Snad to vyjde nějak v brzké době, protože pak budu zasekaný já. Mohl bych to dát někde do servisu, ale tady v okolí jim nevěřím. Mladí kluci se na tom budou učit? To se mně nechce, rád bych člověka co už toto stejné dělal.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtvrtek 25.červen 2020 18:55 
SEATí školák
SEATí školák

Nieco skusim vymysliet ....dokoncim si pracu a potom mozeme vymenit turbinku.Akurat robim jedno auto pre priatelku chalana co ti to v profituningu bude chipovat :)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pátek 26.červen 2020 19:50 
SEATí batole
SEATí batole

1soda - dík 8) A té slečně nenápadně řekni ať si dá přítel pak záležet - abych měl trošku protekci. :lol:

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pátek 3.červenec 2020 23:03 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

Ahoj,
mohu se podělit o zkušenost. Měl jsem Leona ST 1,8TSI 132kW r.v. 2016 tři roky a najel 45tis. Na 10tis. jsem nechal chipnout na 169kW a 335Nm. Auto jelo jak ďas. Maximální spokojenost. 35 tis. žádný problém. Spotřeba o půl litru nižší. V autorizáku na pravidelných serviskách bez problému.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úterý 7.červenec 2020 09:21 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

Čauko už som tu raz spominal toto tema no dal som si zmerat výkon kde je 220/320 pri is12 nepáči sa mi graf kde krutak vybehne hore a hneď padá a ten výkon je tiež veľmi neskoro pre porovnanie pridavam graf z octavie s 1.8 tsi ja mám leon 5f 1.8 tsi či by sa podľa vás oplatilo s tym ešte trochu pohrať to by bolo 20koni hore a 30nm + lepši priebeh krutaku aj skôr max výkon
Prvý graf je môj seat 220/320
Druhy octavia 240/350

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úterý 7.červenec 2020 14:13 
SEATí batole
SEATí batole

A kdo ti dělal tu úpravu? Mně se to nezdá tak hrozné, to samé jsem měl od Profituningu. Spíš mám pocit že ten začátek možná proklouzne? Mám takový hrb na 366Nm a pak už se to drží okolo 340Nm do nějakých 4,5 tis ot. Pak to docela hodně klesalo. Ale bylo hrozné horko v dílně, nedalo se to pořádně odbrzdit. Ty máš celkově o něco menší hodnoty, ale ten průběh bude celkem podobný - je to prostě IS12 turbo. Začátek naběhne, ale brzo uvadá. Takový polo-diesel. Rozdíl oproti té oktávce je samozřejmě v úpravě, ale i každý motor se liší. Někdo má v sérii i 200k a 280-290Nm. Moje mělo "jenom" 189 a 260Nm, takový podprůměr. A nic s tím neudělám.. Na APR se vykašli, prodávají za 20tis 250k a 400Nm. Ale viděl jsem tabulku kde uvádějí rozptyl např. 235k 370Nm - 250k 400Nm záleží od kusu(pokud budeš mít tu menší hodnotu, moc si nepolepšíš). A turbo je stejně na max. Jdi cestou jako to tady furt probíráme, IS20, doladit a hotovka.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úterý 7.červenec 2020 16:06 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

Ahoj. Ted se mi po cca tydnu podarilo precist cele toto tema, tolik infa, ze mi jde hlava kolem. Zvazuji take nechat lehce nacipovat sveho leona III, 1.8TSI, ktereho jsem koupil jako 3 lety vuz, ma ted asi 68tis nalitano. Jestli jsem protridil vsekere info spravne, obratit se jedine na Motorpower z Třebotova nebo Profichiptunning, vyhnat to na cca 220HP a neco pres 300kW. Jine turbo ani jine komponenty resit nechci, jen se mi libila pak ta navysena pruznost zrychleni 100-200km/hod. Dite mi odrostlo, tak jsem se zbavil konecne sveho dehtaka Opel Insignia 2,0tdci (fakt peklo, tezky, hlucny totalni opruz to ridit) a konecne mam opet radost z jizdy, ikdyz moje pritelkyne moc ne, kdyz to clovek vytaci, a to jsou pocity, kdyz to je v zakladu.
Nechci srovnavat jabka a hrusky, ale ta 1.8 se mi libi, hlavne ze se da jet na dvojku pres 100km/hod, jina auto az na 3 prevod.
Prijde mi, ze vetsina lidi zde ma dobre zkusenosti z Motorpower, jen se chci zeptat, jestli to je s dilnou v Trebotove ?
Predem diky

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úterý 7.červenec 2020 20:40 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

Ten prvý graf z seata je od chiptech a ten z octavie robil optimtech... tie hodnoty čo si spominal máš ešte na is12 ? A ak áno všetko zatiaľ drží ok ? Nejaký problém s motorom alebo spojka ?
Samozrejme čítal som o tej is20 bolo by to super no momentálne auto ešte nemám splatene tak nechcem sa púšťať do nejakých veľkých investícii ešte keď je teraz taká doba ale potom by som do toho určite išiel...
Od apr ma tu už odhovorili majú tam cenu 700 euro kde iné firmy to urobia aj za polku...

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úterý 7.červenec 2020 21:59 
SEATí školák
SEATí školák

Tu je moja ibiza s IS20,light softom a malym downpipe-om.
261ps/370nm

Obrázek

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úterý 7.červenec 2020 23:01 
SEATí batole
SEATí batole

Doufám že to bude trochu vidět, vyhrabal jsem nějaký graf. Dělalo se víc měření, limitovala to pořád teplota. Chtěl mně garantovat zhruba 235k. Je tam patrný ten hrb na začátku, jako má i 1soda.

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: středa 8.červenec 2020 07:12 
SEATí batole
SEATí batole

Tak páni tuneři, níže v odkazu je další level (však to znáte, člověk jednou začne a už je chycen napořád), účinnější intercooler od Wagnera, už mám objednáno. Primárně mi jde o snížení tepelné zátěže motoru, slibovaný nárůst výkonu o 20 koní beze změny softu beru jako vedlejší bonus. V každém případě to pak nechám změřit, jestli nelžou :D

https://race-shop.cz/intercooler-pro-ko ... _gEALw_wcB

edit: já ten hrb na grafu nemám, ale Motorpower se s tím dost mořil, než ho odstranil. U Michala je teplota při měření už dost brutální, v reálu tam bude 10-20 koníků víc.
JirkaB83: jj, Motorpower má dílnu firmu v Třebotově

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: středa 8.červenec 2020 08:31 
SEATí školák
SEATí školák

Ten hrb tam je aj v serii...cize mne osobne tam vobec nevadi krutakova spicka ktoru viem vyuzit v meste...a na malom turbe to nebol hrb,ale pasmo najvyssieho krutiaceho momentu,kedze is20 zabera neskor o 400 ot,je ten nastup a vrchol kratsi,kedze toto mam neladeny soft,prvoplanovy is12 soft z rakuska este. Lenze to auto funguje tak skvele,ze davat 300e za iny soft je zbytocne. Doplnit downpipe,cooler,mam 280+ na tomto softe. A kedze turbo poslucha povodby aktuator,je to skvele aj bez doladovania. Hlavny problem je na cupre ibize ten,ze uz v serii to ma ostru reakciu a omeskavanie padania otacok,to sa ale v sport mode zvysuje a po chipnuti to vie uz slusne cukat autom....tento soft to nerobi,ma vela povodnych prvkov a funguje aj tak skvele. Krutak viem mat cez 400nm,ale naco. Spojku mam rad ..a uz teraz mi to v esc sport prehrabe od 50-100kmh ,viac netreba na to male so skoro seriovym podvozkom a brzdami.

Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 479 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]