SEAT-forum.cz hlavni logo
Právě je úterý 22.září 2020 18:57

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 1.8tsi rv. 2015 závady
PříspěvekNapsal: čtvrtek 11.červen 2020 16:30 
SEATí školák
SEATí školák

Pohlaví: Muž
Ano,byvaju aj vynimky .... zazil som jednu 52tkm,ale tam to auto bolo take znicene,ze som dufal ze ma viac km :D

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: středa 12.srpen 2020 19:18 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

Auto: Seat Leon ST 1.8TSi FR 132kW (2015)
Zdravím, už asi dva měsíce jsem čerstvým majitelem Leona ST (2015, 16xxx km) s motorem 1.8 TSI (CJSA). S autem jsem nad míru spokojen ale je tu jedna věc, která mi dělá starost jelikož nevím zda se jedná o vlastnost nebo o závadu tohoto typu motoru:

Konkrétně se jedná o divný zvuk, který se line z motorové části a to pouze při akceleraci v nižších až středních otáčkách (cca 1500 - 3000 rpm). Zvuk připomíná hlubší hučení/huhlání rozbíhající se turbíny které občas jakoby přeskakuje. Jakmile se otáčky dostanou přes 3000 a turbo se roztočí (auto začne pořádně táhnout), tak tento zvuk mizí a postupně jej přehlušuje normální zvuk vytočeného motoru. Při volnoběhu nebo ustálené rychlosti tento zvuk neslyším. Zvuk je patrnější když zrychluji na vyšší převod a z nižších otáček. Zatím si jej vysvětluji jako hučení něčeho co plní turbo vzduchem (kompresor :think: ???), který je zatížen a jakmile se turbo roztočí na max tak utichá...

Auto jede plynule a necuká - jen ten zvuk mě obtěžuje. Znáte tento zvuk i ve svém autě s 1.8čkou nebo jsem jediný? Auto i přes stáří 5ti let má jen 16tis km a bez čipu. Chystám se do autorizáku na výměnu oleje a filtrů a přemýšlím zda je s tímto obtěžovat (nechci platit zbytečnou výměnu komponent, které by problém nevyřešil).

Pokud bude potřeba tak zvuk nahraji a nasdílím....

Díky moc za rady!!!

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: středa 12.srpen 2020 19:51 
SEATí školák
SEATí školák

pozri ci mas vo vzduchovom filtry dole taku plastovu "rohoz ". Ta ma tieto zvuky eliminovat a ak chyba moze sposobovat prave taketo duniace pazvuky . Turbo nema plne pracovne otacky a plniaci tlak "nieje ustaleny" a motor este nevie ponat viac vzduchu a spatne sa tlaci vzduch do sania cez obtokovy ventil. Turbo sa totiz toci neustale ,uz po nastartovani turbo "IDE" ....ale jeho plne pracovne zatazenie je zavisle na objeme vyfukovych plynov a zaroven motor potrebuje otacky (pripadne viac plynu na pedaly) aby ten tlak nasavaneho vzduchu vytvoreny turbom aj mohol vyuzit naplno. Laicky napisane.

Pripadne by som zistil,ci ma auto funkcny katalyzator ,ci nieje vykuchany.

Naposledy upravil 1soda dne středa 12.srpen 2020 20:04, celkově upraveno 1

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: středa 12.srpen 2020 19:53 
SEATí batole
SEATí batole

Najeto 58 tkm a toto nepozoruji. Jediný moment, kdy motor jinak zní/lehce duní se mi objevuje při zařazené 5tce a otáčkách cca 2 100 - 2 500 ot/ min. Jenže to dělá od začátku a nijak se to nezhoršuje, navíc 5tku v těchto otáčkách skoro nepoužívám. Spíš podezřívám nějakou vůli na výfuku. Takže ne, není to normální.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtvrtek 13.srpen 2020 20:08 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

Zdravím, dnes jsem to byl projet, abych natočil ten hučivý zvuk: https://youtu.be/QT0TQJ26DKk. Za studena se zvuk vůbec neozývá, ale až se úplně zahřeje motor. Zrychloval jsem na 4ku od cca 1800 rpm do 3000 ale ne na plný plyn. S plynem jsem si hrál aby se zvuk co nejvíce projevil. Zvuk vychází ze předu, ne ze spodu vozu.

K filtru jsem se zatím nedostal, jelikož jsem neměl po ruce nářadí (torxy). Prohlídkou krytu filtru a jeho okolí jsem narazil na hadičku, která z něj vychází někam do motoru (vlevo ve předu). Byla zahřátá a hodně měkká - mohla by teoreticky po zarahřátí a změknutí začít rezonovat v určitých frekvencích.

Předpokládám že katalyzátor funguje - jedná se o relativně zánovní auto a při koupi jsem to nechal v autorizáku prověřit vč. diagnostiky a vše bylo OK.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtvrtek 13.srpen 2020 21:23 
SEATí školák
SEATí školák

To je ako trolejbus :D ....pozri ci naahodou nemas pod stieracmi taky elektricky gulaty picus.....ten sound actor. Vie sa pokazit a potom robi rozne zvukove efekty ....

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pátek 14.srpen 2020 17:50 
SEATí nemluvně
SEATí nemluvně

Auto: Seat Leon 5F
Citace:
Zdravím, už asi dva měsíce jsem čerstvým majitelem Leona ST (2015, 16xxx km) s motorem 1.8 TSI (CJSA). S autem jsem nad míru spokojen ale je tu jedna věc, která mi dělá starost jelikož nevím zda se jedná o vlastnost nebo o závadu tohoto typu motoru:

To stim někdo za 5 let najel jen 16 tisíc km? :think:

Obrázek

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sobota 15.srpen 2020 14:52 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

Včera jsem koukl na ten vzduchový filtr a zkontroloval tu ,,rohož"(foto). Rohož tam je a je tvořená pružnými lamelami. Vzduchový filtr má na vstupní straně filc, kterým se nejspíše opírá o ty lamely - na obrázku filtru jdou vidět obrysy lamel a povrch byl podle jich vytvarovaný. Když sem si vygoogloval orig. nebo druhovýrobu (ne sportovní), tak to žádný filtr neměl. Tak jsem jako první pokus dal filtr opačně aby se promáčkliny sedly na lamely kolmo. Dále jsem pořádně natlačil hadičku co vede z víka airboxu (asi do váhy vzduchu) - nebyla úplně navlečená na výstupní trubičku a po té ji zafixoval drátem proti pohybu.

A vypadá to že jsem asi na to kápl! Když jsem to byl projet, tak intenzita toho otravného zvuku je mnohem nižší a pouze o jedné frekvenci - před tím se měnila s otáčkami. Takže odstraním fixující drát a pokud se to nezhorší, tak strnu ten filc z filtru a by se o lamely neopíral vůbec. Stejně se chystám na výměnu oleje vč. filtrů...

PS:
- SoundActor (plastový pi*us) jsem nikde nenašel a ani se zapnutým sport modem neslyším žádný přikrášlující zvuk
- Ano, auto mělo opravdu jen 14 tkm když jsem ho kupoval. Borec si ho koupil že ho zajede a pak čipne a upraví pro zábavu. Když mu skončila záruka tak s uvědomil, že na auto nemá čas a kromě víkendových vyjížděk všude jezdil pouze firemním, tak ho pustil dál. Před koupí jsem si to samozřejmě prověřil - první majtel, původ čr, všechny doklady, kontrola v auotorizáku, CEBIA, uvnitř voňavka... ;)
- Ano, jako trolejbus :D

PPS: Máte někdo zkušenosti se spotovímy filtry? Např. K&N?

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sobota 15.srpen 2020 16:41 
SEATí školák
SEATí školák

Tak tie lamely mohli sposobovat ten zvuk...maloktore filtre maju ten filc a je mozne,ze ked sa o lamely opiera ten filter,dokaze to vytvarat pri prudeni vzduchu nejaky zvuk .

Sport.filter nedavaj ,prejde cez neho vela bordelu a ten nici turbo a vnutro spalovacieho priestoru

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sobota 15.srpen 2020 19:48 
SEATí nemluvně
SEATí nemluvně

Nejsou náhodou tyhle filtry s filcem pro chladná klimatická pásma? Radši si ověř u ostatních, ale já to na 2.0 TSI nikdy neměl, ani z výroby. Podle mě je na 1.8 TSI stejný filtr jako mám já. Dávám Mann C30 005, je o 10mm nižší, než ten s filcem, podívej třeba zde

https://automedik.cz/autodily/seat/leon-st/1.8-tsi-132kw/filtr/vzduchovy-filtr?bn%5B0%5D=4

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pondělí 17.srpen 2020 19:56 
SEATí nemluvně
SEATí nemluvně

Auto: Cupra 300
Zkoušel jsem oba typy filtru - s filcem i bez a vliv to nemá na nic. Mřížka pod filtrem je údajně protisněžná lamela a funguje to bez ní celkem dobře a na zvuk to zásadní vliv nemá.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úterý 18.srpen 2020 06:58 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

Taky jsem dohledal, že ten filc je pro chladé klimatické pásmo. Mám podezření, že ten filtr časem promáčkl ty lamely k sobě tak, že se můžou dotýkat a tím i rezonovat - na obrázku airboxu to jde dobře vidět. Každopádně teď dám vyměnit olej vč. filtrů a uvidím zda to pomůže...

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úterý 18.srpen 2020 19:39 
SEATí školák
SEATí školák

Skor by som povedal,ze je to filter do zhorsenych podmienok....suchsie krajiny s viac prachom ci pieskom....spanielsko a pod.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: středa 19.srpen 2020 07:36 
SEATí nemluvně
SEATí nemluvně

No kazdopadne je o 10 mm vyssi a on ma ve filtr boxu vyboulene lamely, vymackane... Asi ten filc ten vzduch v zime "predehriva" :D

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: středa 19.srpen 2020 20:10 
SEATí batole
SEATí batole

Když závady, tak závady: auto už mně leží druhý týden v autorizáku - dýmí po startu jak stará Avia(druhá reklamace). Zatím ani ve Španělsku si neví rady. Diagnostika téměř bez chyb, turbo prý ok, teď už začínají se vstřikama. Takže se s Leonem pomalu loučím. Smutná story..

Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]