SEAT-forum.cz hlavni logo
Právě je pondělí 10.srpen 2020 12:51

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Leon ST 1,5tsi 110kw s DCC prvé dojmy, pár otázok
PříspěvekNapsal: úterý 28.červenec 2020 19:28 
SEATí školák
SEATí školák

Pohlaví: Muž
kayo píše:
Plastove vane ma aj vw a skoda v tychto motorizaciach, je jedno ci je to Golf VII, alebo Superb III. Dokonca Golf GTI a Leon Cupra maju plastovu vanu. Pokial je to dostatocne makky a pruzny plast, tak by ma to netrapilo, aspon nezhrdzavie ;)

Jo,toto vieme ,len smutne ze to nekonci len vanou,ale napr, aj celym telesom vodnej pumpy a inymi detailami ....keby ste videli v rozvodoch tie dlhe retiazky a plastove napinaky tak sa bojite pridavat plyn

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úterý 28.červenec 2020 21:10 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

Auto: Leon 5F ST 2.0 TDI 110kw
Pozri koncern používa priečne nosníky do niektorých modelov z polyamidu a sklených vlákien. Keby boli technológie a materiály pred 20 rokmi tam kde sú dnes, tak dnes máme z plastu celú karosériu. Je to materiál budúcnosti, ja sám jazdím na biku z uhlíkových kompozitov, čo tiež nie je nič iné ako plast, dokonca aj kolesá a kľuky mám z toho plastu a v živote som sa na tom biku necítil ohrozený ani žeby sa to malo po pár km rozpadnúť.
Nejde len o ekonomické dôvody, v pozadí používania plastov sú hlavne ekologické dôvody - znižovanie hmotnosti, znižovanie spotreby, oveľa lepšia tvárnosť a recyklovateľnosť. V konečnom dôsledku, ani Leon 5F by tak dobre nevyzeral, keby nemal tie ostré hrany na blatníkoch z plastu :)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úterý 28.červenec 2020 23:13 
SEATí školák
SEATí školák

Tak bike jazdim karbonovy uz 10 rokov,ale karbon nieje plast ....su to karbonove vlakna zaliate epoxidom.
Nieje to take ruzove a 90% toho co si spominal su cisto ekonomicke dovody,setrenie,zarobok vyssi....A leon nema ziadne plastove hrany blatnikov :lol:

Riesit ekologiu nechajme tu stetku 17rocnu .... pointa bola,ze ludia ani len netusia ze polovica ich motora je z plastu. Nie kazdy si totiz kupuje auto na 3 roky. Niektori si ho kupia na 10rokov a tam uz tie plastove komponenty hraju druhe husle oproti hliniku napriklad.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sobota 1.srpen 2020 11:09 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

Tak auto bolo na diagnostike kôli radeniu spiatočky a skúšali odvzdušniť spojku a neviem čo ešte a nič nepomohlo. Vraj musia poslať správu importérovi a on sa vyjadrí ako sa bude postupovať. Povedali že nevedia či by aj výmena spojky pomohla nieco v tom zmysle. Že keď stlačím spojku, mám počkať sekundu a potom zaradiť, že pri takomto radení to nerobí. Mal som pocit akoby hladali cestu ako ma ukecat, že je to ok. Ale aj keď to je lepšie, nepomôže to vždy. Tak uvidím.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pondělí 10.srpen 2020 10:10 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

Tak po ďaľších 1000 km. Prestal som riešiť nedostatky ktoré aj tak nezmením, každé auto má nejaké. Užívam si jazdu a posľa mňa svižný motor na ktorý sa všade nadáva, ale pre mňa super. Možno preto, že posledných 10 rokov som jazdil na diezloch a neviem to porovnať so starším benzínom, napr 1,4tsi ktorý sa s touto 1,5 najčastejšie porovnáva.
Jednu otázku by som predsa len mal.
V otáčkach od 2200 po 2600 motor dosť nepríjemne duní. Do 2200 je úplne tichý a nad 2600 tiež, viac ho počuť keďže je vo vyšších otáčkach, ale neduní ako medzi 2200-2600. S vypínaním dvnoch valcov to nemá nič spoločné. Mohol by mi niekto, kto tento motor má napísať či je to normálne?
Ďakujem

Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]