SEAT-forum.cz hlavni logo
Právě je čtvrtek 5.srpen 2021 10:17

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Prvotní zkušenosti
PříspěvekNapsal: středa 10.březen 2021 15:22 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

Pohlaví: Muž
Zdravím všechny, od února jsem majitelem Leona St ve verzi FR, a musím říct, že jsem zatím často překvapený co nové auto dokáže, nefunkční kessy, řešeno aktualizaci, nefunkční airbag a start stop, přestalo samo, v servise žádnou chybu nenašlo. A novinka dnes ráno, středový display sám změnil design, zmizelo nastavení klimy a ostatních zrychlených voleb v horní části displaye, tak jsem zvědav, zda se to zase "samo opraví", páč v servise mi řekli, že žádná online aktualizace neproběhla. Jinak auto jezdí parádně, ale ten infotainment, to je vám tedy věc :D

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Prvotní zkušenosti
PříspěvekNapsal: pátek 12.březen 2021 09:59 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

MG10 píše:
Zdravím všechny, od února jsem majitelem Leona St ve verzi FR, a musím říct, že jsem zatím často překvapený co nové auto dokáže, nefunkční kessy, řešeno aktualizaci, nefunkční airbag a start stop, přestalo samo, v servise žádnou chybu nenašlo. A novinka dnes ráno, středový display sám změnil design, zmizelo nastavení klimy a ostatních zrychlených voleb v horní části displaye, tak jsem zvědav, zda se to zase "samo opraví", páč v servise mi řekli, že žádná online aktualizace neproběhla. Jinak auto jezdí parádně, ale ten infotainment, to je vám tedy věc :D

Muzu se zeptat jak to dopadlo? Ten displej co zmenil sam design, vratilo se to? Nemas nejakou fotku, jak to vypadá? A ten start/stop a airbag mas vyřešený? A auto bylo úplně nové?
Ptam se protoze budu mit taky leona, tak kdyby me neco takového potkalo :D

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pátek 12.březen 2021 12:13 
SEATí batole
SEATí batole

To jsou ta moderní auta napěchovaná elektronikou, spíš aby to opravoval IT než automechanik, další důvod proč jen tak do nového auta už nepůjdu, chci jezdit a ne hrát počítačové hry :smile:. Asi už jsem na to starej...

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pátek 12.březen 2021 23:17 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

Tak obrazovka se stejně jako airbag i start stop, vrátila po pár hodinách SAMA zpět do normálu, prostě auto plně překvapení :D :D, a auto bylo nové.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: neděle 14.březen 2021 17:22 
SEATí předškolák
SEATí předškolák

Auto: Leon
Tudy1 píše:
To jsou ta moderní auta napěchovaná elektronikou, spíš aby to opravoval IT než automechanik, další důvod proč jen tak do nového auta už nepůjdu, chci jezdit a ne hrát počítačové hry :smile:. Asi už jsem na to starej...

IT opravář, ty jsi někdy viděl pracovníka IT něco opravit? U nás v práci jen max. přeinstaluje PC nebo řekne, že je to chyba mezi PC a židlý!
V servisu VW jsem řešil 4 roky opravu infotainmentu a vždy jen přeinstalovali SW nebo nějaká aktualizace a nakonec to neopravili a čekali jen na propadnutí záruky! Tomu říkáš oprava od IT?
Nakonec jsem našel někde v DE na foru chybu toho infoteinmentu a na to mi řekli ve VW, to je 30 tis za novou jednotku, to nezaplatíme.
Takže sohlas s tebou, ještě že mám Leona už 5 let a vůbec ho nehodlám měnit. Nechte si ty nové s***** (omlouvám se pokud jsem někoho dotknul) a hlavně ty hybrido elektrické!!!!!! :strik: :strik: :bart:

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pondělí 15.březen 2021 13:07 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

No dotklo, nedotklo.Jsem zvědaví, co budeš psát za cca 5 let, já byl teď v situaci, kdy doslouzil Avensis T25 a Leon mi vyšel pro mne jako nejlepší volba, nedá se nic dělat, auta budou asi horší a horší. Moje Corolla z r. 96 byla pro mne taky to nejlepší co jsem měl, ale čas nezastavíš.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úterý 16.březen 2021 16:33 
CUPRA driver
CUPRA driver

Auto: back in business :)
Džirda píše:
Tudy1 píše:

IT opravář, ty jsi někdy viděl pracovníka IT něco opravit? U nás v práci jen max. přeinstaluje PC nebo řekne, že je to chyba mezi PC a židlý!
V servisu VW jsem řešil 4 roky opravu infotainmentu a vždy jen přeinstalovali SW nebo nějaká aktualizace a nakonec to neopravili a čekali jen na propadnutí záruky! Tomu říkáš oprava od IT?
Nakonec jsem našel někde v DE na foru chybu toho infoteinmentu a na to mi řekli ve VW, to je 30 tis za novou jednotku, to nezaplatíme.
Takže sohlas s tebou, ještě že mám Leona už 5 let a vůbec ho nehodlám měnit. Nechte si ty nové s***** (omlouvám se pokud jsem někoho dotknul) a hlavně ty hybrido elektrické!!!!!! :strik: :strik: :bart:

No, ono je taky rozdil mezi CZ a DE servisem...

na MQB platforme zlobi mikrospinac ve volici prevodovky DSG.

Postup ceskeho servisu: vymena celeho volice prevodovky za cca 30t vc. prace
postup zahranicniho servisu: VW na to vydalo "opravnou" sadu ktera stoji od 30 do 100€ a ani v CZ autorizovanym servisu o tehle sade nevi!

EX 1995 SEAT Toledo 1L 1.8i 66kW - série
EX 2001 SEAT Toledo 1M 1.9TDi 81@96kW - KW podvozek, černý interiér Cupra, Recaro seats, 17" FR
EX 2010 Škoda Octavia II RS 2.0TDi 125kW DSG - decentně sníženo AP Sportfahrwerke a poladěno v DieselPower
2016 SEAT Leon ST CUPRA 290 DSG

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úterý 13.duben 2021 11:49 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

Tak máme Leona SP Xcellence od 1. dubna a když pominu nezvyk na snad veškeré ovládání na dotykovém panelu, tak co mě fakt štve je:

Funkčnost nebo spíše nefunkčnost Kessy. To si žije vlastním životem. Jednou to jde jak víno, pak přijdu k autu po půl hodině a chytne se to až na pátý pokus, nebo se to nefunguje vůbec a musím zase vylovit klíč, druhý den to zase funguje, odpoledne ale už ne. Nedá se na to absolutně spolehnout.

Zamlžené světlomety. Jsem zvědav, kdy tam budu mít rybníček a plovoucí chcíplý hmyz. Stačí s autem na chvíli nějak jet s rozsvícenými světly, pak zaparkovat a teď, když jsou teploty ještě nízké, tak za chvíli je to zamžené.

Sklopení zrcátka při zpátečce. Už jsem to nastavoval asi třikrát a nevím proč se to po nějaké době zase rozšteluje.

Ledka pro středovou přihrádku. Vůbec tam nejde vidět a je jakoby zatlačená dovnitř. Takže je úplně jedno, jakou pro ni nastavím intenzitu osvětlení, protože to nejde vůbec vidět.

Podlaha zavazadlového prostoru. Když ji snížím, tak v případě, že mám něco uloženo u rezervy a chci podlahu zvednout, tak ji musím nejprve povytáhnout a pak úplně zvednout a zarazit o boční sloupky. Tohle měl Golf vyřešeno podstatně lépe, kdy to bylo složeno ze tří částí a šlo přizvednout jen první třetinu.

No a v neposlední řadě budu muset zalepit asi tu zelenou ledku SOS, protože mi to tam periferně prostě vadí :D

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úterý 27.duben 2021 09:44 
SEATí nemluvně
SEATí nemluvně

Pitrs píše:
No, ono je taky rozdil mezi CZ a DE servisem...

na MQB platforme zlobi mikrospinac ve volici prevodovky DSG.

Postup ceskeho servisu: vymena celeho volice prevodovky za cca 30t vc. prace
postup zahranicniho servisu: VW na to vydalo "opravnou" sadu ktera stoji od 30 do 100€ a ani v CZ autorizovanym servisu o tehle sade nevi!

znas to.... vymena prevodovky za 30 tisic, oprava mikrospinace za 3 tisice, dalsi vymena prevodovky za 30 tisic....

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pátek 4.červen 2021 13:31 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

Zdar, dnes mi v servise oznámili, že je k dispozici aktualizace infotainmentu, tak kdyby někoho zajímalo.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: neděle 6.červen 2021 05:25 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

MG10 píše:
Zdar, dnes mi v servise oznámili, že je k dispozici aktualizace infotainmentu, tak kdyby někoho zajímalo.

Ta se dela automaticky, ne?

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pondělí 7.červen 2021 14:38 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

Prý jen nějaké malé, mě to hlásilo cca 12 oprav chyb :)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pondělí 7.červen 2021 16:39 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

MG10 píše:

No a to udělaš jak tu aktualizaci, já mám za to že vše by to mělo aktualizovat online, samo.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pondělí 7.červen 2021 18:22 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

Dáš to na dopoledne do servisu

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pondělí 5.červenec 2021 11:51 
SEATí novorozenec
SEATí novorozenec

tylak píše:
MG10 píše:

No a to udělaš jak tu aktualizaci, já mám za to že vše by to mělo aktualizovat online, samo.

Tiez nerozumiem tomu preco niektore aktualizacie idu vzduchom a preco kvoli niektorym treba ist do servisu,
asi bezpecnost alebo prilis velky subor aktualizacie.

Odpovědět s citací  

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]